Музей рідкісної книги Ніжинського держуніверситету

Шановні друзі! Музей рідкісної книги Ніжинського держуніверситету ім. М.Гоголя просить Вашої допомоги!

Як Ви вже знаєте, наш Музей, при підтримці громадськості та волонтерів, працює над створенням меморіально-музейної кімнати нашого земляка навколосвітнього мореплавця Юрія Лисянського. Проект повністю волонтерський – ми не маємо ніякого бюджету, і фактично ніжинці самі, без допомоги держави, взяли на себе ініціативу увічнення пам’яті нашого видатного земляка. За три місяці зроблено дуже багато, і вже у травні 2018 року ми плануємо відкрити музейну кімнату.
Але потрібна Ваша допомога. Думаю, це вже востаннє! Треба зібрати кошти – всього навсього 4770 грн (це вартість видань + митний збір за доставку з Петербургу) на придбання для експозиції трьох унікальних ілюстрованих альбомів (кожний понад 300 сторінок та важить по 4 кг !!!), у яких опубліковано етнографічну колекцію, яку зібрав Юрій Лисянський під час навколосвітньої подорожі та перебування на Алясці. Цю колекцію він подарував у музей “Кунсткамера”. Зараз є можливість поповнити колекцію ніжинського музею цими виданнями:

1. Алеуты: Каталог коллекций Кунсткамеры / Автор-сост. С.А. Корсун, отв. ред. Ю.Е. Березкин. СПб.: МАЭ РАН, 2014. 384 с.
2. Эскимосы алютиик: Каталог коллекций Кунсткамеры / автор-составитель С.А. Корсун, отв. ред. Ю.Е. Березкин. СПб.: Наука, 2010. 464 с.
3. Тлинкиты: Каталог коллекций Кунсткамеры / Отв. ред. Ю.Е. Березкин. СПб.: МАЭ РАН, 2007. С. 272
Книги дуже цінні, рідкісні та мають величезне наукове значення. А для нас – це ще й меморіальна пам’ятка, пов’язана з нашим видатним земляком!
Пропозиції щодо допомоги прошу подавати у коментарях під цим дописом. Номер карти: 4149 4391 0446 3488. В Музеї (бібліотека НДУ, вул. Гоголя, 4; другий поверх) ми виставляємо скриньку. Про переказ прошу повідомляти у коментах або в месенджері.
Щиро дякую за Вашу допомогу! Ніжинці – Ви найкращі!

і

ютос