ЗУПИНИТИ БРУДНУ КАМПАНІЮ, СПРЯМОВАНУ НА ЗНИЩЕННЯ СПІЛКИ ПИСЬМЕННИКІВ!

До Президента України з Відкритим листом звернулися І.Драч, М.Жулинський, Л.Лук’яненко, П.Мовчан, Ю.Мушкетик, Д.Павличко, М.Слабошпицький, Ю.Щербак

Президенту України ПОРОШЕНКУ П.О.
Шановний Петре Олексійовичу!
22 квітня у програмі «5-го каналу» «Стоп корупції» продемонстровано відеосюжет під назвою «Національна спілка авантюристів», в якому йдеться про нібито «корупційні дії» нинішнього керівництва Національної спілки письменників України. Інформаційним приводом для програми став відкритий лист членам Правління НСПУ колишнього генерального директора Дирекції управління майном НСПУ М.Острівного.
Дуже прикро, що «канал чесних новин» опустився до примітивного рівня низькопробної «джинси», виконуючи замовлення осіб, зацікавлених у маргіналізації Спілки письменників і в отриманні доступу до її майна.
Голова НСПУ М.Сидоржевський у своїй статті під назвою «Забудьмо. І рухаймось далі» в газеті «Літературна Україна» детально прокоментував лист М.Острівного, переконливо довівши, що «факти», наведені в цьому листі, не відповідають дійсності.
Хочемо зазначити, що ганебна вакханалія з шельмування НСПУ і її голови триває вже третій рік. Проте численні звернення виконавців цього замовлення до судових і правоохоронних органів не дали бажаного для замовників результату. Жодне із голослівних звинувачень не підтвердилося, а перевірки, проведені відповідними органами, в тому числі і відділом аудиту Міністерства культури України у листопаді – грудні 2017 року, засвідчили відсутність фінансових порушень чи зловживань з боку керівництва Спілки.
Разом з тим, численні скандали, спровоковані зацікавленими силами, значною мірою дискредитували Спілку письменників у очах громадськості.

Йдеться про сплановану кампанію знеславлення відомої в Україні громадської організації, яка об’єднує в своїх рядах близько двох тисяч письменників, і з якою пов’язані імена світочів українського національного відродження ХХ-го століття – Павла Тичини, Максима Рильського, Володимира Сосюри, Андрія Малишка, Олеся Гончара, Григора Тютюнника, Павла Загребельного.
Ми звертаємося до керівництва держави, особисто до Президента України Порошенка П.О. з настійливим проханням зупинити брудну кампанію, спрямовану на фактичне знищення Спілки письменників. Це не робить честі ні українській культурі, ні українській державі.
Нинішнє керівництво НСПУ в надзвичайно складних фінансових умовах робить усе можливе для збереження Спілки письменників як одного з важливих чинників гуманітарної політики держави. Сучасні майстри слова чудово розуміють загрози внутрішнього і зовнішнього характеру, які нині стоять перед українською державою, і в своїх творах намагаються зобразити усю складність нинішнього драматичного буття. Письменники послідовно відстоюють українські національні інтереси, підтримують і будуть підтримувати державотворчі ініціативи керівництва держави, спрямовані на розвиток української культури як стратегічного чинника національної безпеки.

Іван ДРАЧ, Герой України, лауреат Державної премії України імені Тараса Шевченка;
Микола ЖУЛИНСЬКИЙ, директор Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України, лауреат Державної премії України імені Тараса Шевченка;
Левко ЛУК’ЯНЕНКО, Герой України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка;
Павло МОВЧАН, голова ВУТ «Просвіта» ім. Т.Шевченка, лауреат Державної премії України імені Т. Шевченка;
Юрій МУШКЕТИК, Герой України, лауреат Державної премії України імені Тараса Шевченка;
Дмитро ПАВЛИЧКО, Герой України, лауреат Державної премії України імені Тараса Шевченка;
Михайло СЛАБОШПИЦЬКИЙ, виконавчий директор Ліги українських меценатів, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка;
Юрій ЩЕРБАК, голова Комітету з Національної премії імені Тараса Шевченка.

і

ютос