наш Вчитель і Пророк Тарас Шевченко

“Славних прадідів великих, правнуки погані”, писав наш Вчитель і Пророк Тарас Шевченко. А хіба не Пророк?

Усе передбачив. Дивився на століття і вглиб нашої історії з географією, і наперед, аж донині. Колись я написав, що українська (русинська) знать, князі, які сиділи на Волині, в Галичині і Київщині на ледь не на кожному лесовому останці з втратою Україною незалежності перейшли на службу Литві (Лукомські), Московії (Глинські), Польщі (Острозькі, Вишневецькі, Потоцькі тощо). Я вже не кажу про Курцевичів з Рюриковичів. Це пізніші. А всілякі тотемні князі: Вовки, Ведмеді, Рисі, Дуби і Липи, Боровики тощо. Цим родам взагалі тисячі років.

Але вони й не відають про власне походження. Ми ж нічого не знаємо. Наша історія з географією повність сфальсифікована, щоб ми і надалі залишалися “славних прадідів великих, правнуками поганими”. На мене навіть дехто образився, мовляв Потоцькі, то чисто польський князівський рід. Нічого подібного. Прізвища на -ський, -зький, -цький є так званими географічними, тобто означають населений пункт чи місцевість звідки походить їх рід. Все просто. Якщо ти Краківськицй чи Познанський – твій рід польського походження. Але Вишневецькі з Вишнівця нинішньої Тернопільської області, а Острозькі з Острога. Таким чином Потоцькі з Потоку.

Таких сіл і місцевостей з подібною назвою в Україні десятки, а ось в польській мові українському слову “потік” відповідає слово “плив”. Ось аби вони були Пливські, а таке прізвище дійсно польського походження, то тоді б ми говорили про польського княза. А Потоцькі – дуже давній український князівський рід. А мені пишуть, що про те, що вони полькі князі написане в українській Вікіпедії. І в московській теж. Не будемо хоча б у себе повторювати свідомих фальсифікацій наших сусідів.

А то так і залишимося “правнуками поганими”…

і

ютос