Досьє на Шефіра чому скоїли напад

У середу на одного з найближчих довірених людей в оточенні президента Володимира Зеленського, його особистого друга Сергія Шефіра скоїли напад – машину розстріляли з автомата. У машину випустили цілий автоматний ріжок.

Шефіра називають “легкою мішенню” для такого замаху, адже він не мав охорони та часто сам керував машиною.

Пропустити YouTube допис, 1

Підпис до відео, Увага: інші сайти можуть містити рекламу

Кінець YouTube допису, 1

Водночас припускають, що саме через першого помічника Сергія Шефіра невідомі нападники намагалися “передати привіт” всій команді Зеленського.

Що ж відомо про Сергія Шефіра?

Від КВН до Офісу президента

Шефір, Зеленський, Ткаченко

Автор фото, Укрінформ

Підпис до фото, 2016 рік, презентація телеканалу “Kvartal TV”. Сергій Шефір традиційно – біля Володимира Зеленського

Сергію Шефіру 57 років.

Як і Володимир Зеленський – він уродженець Кривого Рогу, де в 1990-х вони разом зі старшим братом Борисом писали жарти для різних команд КВН. Включно з “95-м кварталом” майбутнього президента України.

Вважається, що саме Сергій та Борис Шефіри запросили Зеленського в команду КВН “Запоріжжя – Кривий Ріг – Транзит”, яка пізніше виграла вищу російську лігу КВН.

Згодом Сергій Шефір став кінопродюсером та сценаристом.

Видання “theБабель” писало у 2019 році, що в Москві брати Шефіри жили в одній квартирі із Зеленським.

Сергій Шефір

Автор фото, Офіс президента

Підпис до фото, Сергія Шефіра часто можна побачити на офіційних заходах Володимира Зеленського

Після повернення в Україну вони разом заснували студію “Квартал 95”, яка перетворилася на багатомільйонний бізнес.

Про близькість Шефірів до Зеленського говорить той факт, що саме на них новий президент переписав свою частку в “Кварталі”.

Сергія Шефіра називали одним з можливих претендентів на посаду глави адміністрації президента, однак він сам говорив, що в цьому кріслі має сидіти “добре підкована юридично людина”.

У підсумку Офіс президента очолив Андрій Богдан, якого потім замінив Андрій Єрмак, а Сергія Шефіра Володимир Зеленський через кілька днів після інавгурації зробив своїм першим помічником.

А Борис Шефір у політику не пішов й залишився займатися питаннями “Кварталу 95”.

Хоча й відзначився скандальним інтерв’ю “Детектор Медіа”, в якому назвав Володимира Путіна “розумною людиною”, з якою можна домовитися, а також критично висловився щодо схвалення мовного закону та квот для української мови.

“Там, де потрібен”

Сергій Шефір

Автор фото, УНІАН

“Я байдужий до посад і портфелів, але я не байдужий до Зеленського. Як я бачу своє завдання? Хочу, щоб він залишився людиною, ставши політиком. Мені здається, це найголовніше. Я буду там, де потрібен, і знаю, що він мене не підведе”, – розповідав Сергій Шефір про свій статус у команді Зеленського ще до свого призначення на Банковій.

В Офісі президента він поміж іншого займався контактами з великим бізнесом в Україні та за кордоном (у квітні цього року він, наприклад, супроводжував Зеленського на зустрічі з головою ради директорів компанії ArcelorMittal Лакшмі Мітталом).

Сергій Шефір

Автор фото, Офіс президета

Підпис до фото, Сергій Шефір – праворуч від президента Володимира Зеленського. Нерідкого і самого Шефіра називають “правою рукою” глави держави

“Ми не любимо спонсорів. Ми любимо інвесторів, які вкладають гроші, а потім отримують дивіденди”, – розповідав Сергій Шефір у 2019 році.

Але пізніше в розмові з LB.ua він пояснив, що говорив про інвесторів на кіновиробництві: “Перекладання цього сенсу на інші сфери не зовсім правильно. Там, так – ми не беремо гроші у інвестора, якщо не зможемо повернути з прибутком”.

Водночас запевнив, що їхня команда не брала гроші в Ріната Ахметова чи інших великих бізнесменів.

Сергій Шефір, Зеленський, Єрмак

Автор фото, УНІАН

Підпис до фото, Сергій Шефір – особистий друг Володимира Зеленського

Також Сергій Шефір зізнався, що не підтримує “переслідування артистів”, зокрема російських: “Пореченков або Охлобистін – так, воно і зрозуміло, точно потрібно переслідувати. Але коли нападають на нормальних людей…”

Він також додав, що команді Зеленського немає чого соромитися серіалу “Свати”: “Взагалі, “Свати” – гідний продукт. У нас немає причин його соромитися. Знаєте, чому серіал був такий популярний? Всі сюжети з життя. Все це відбувалося в наших сім’ях…”.

Версії

Шефір і Єрмак

Автор фото, УНІАН

Підпис до фото, У команді Зеленського заперечують “охолодження стосунків” між Шефіром з одного боку та Зеленський і Єрмаком з іншого

Після 2019 року Сергій Шефір скоротив свою медіаактивність і відмовлявся від інтерв’ю.

При цьому він регулярно супроводжував президента Зеленського у різних поїздках та заходах.

Але в останні місяці у медіа почала з’являтися інформація, ніби Сергій Шефір віддалився від президента – аж до можливої відставки з посади першого помічника.

Керівник пропрезидентської фракції “Слуга народу” Давид Арахамія у середу після замаху це заперечив: “Це чутки, я спростовую цю інформацію”.

Арахамія також припустив, що напад був не стільки на Шефіра, скільки на команду Зеленського: “Сам Шефір не був би ціллю, враховуючи, що він дуже дипломатична людина, і я не знаю не те, що про конфлікти, за які будуть стріляти, а про те, щоб голос на нього підвищив. Тому я вважаю, що це посилання до президента”.

Зараз Сергій Шефір “у безпечному місці”.

Пан Арахамія вже натякнув на можливий російський слід нападу. Речник президента Росії Дмитро Пєсков вже заперечив будь-яку причетність РФ.

ввс

і

ютос