Ректор Максим Тимошенко: НМАУ сприймає лише світовий рівень!

В Києві несподівано виникло позитивне місце. Центр. Майдан Незалежності. Консерваторія. НМАУ імені П.І.Чайковського.

Нещодавно тут відбулися бурхливі вибори нового ректора, на яких переміг молодий і амбітний Максим Тимошенко. І раптово все змінилося!

Якось так спокійно, в гості до студентів завітав артист планетарного рівня Пласідо Домінго! Повернулися музиканти-викладачі міжнародного значення.

Академія буденно повернулася на звичний Україні світовий рівень! Що не може не тішити! Можемо, як хочемо!

І чергова знакова подія.

-Я сповнений почуттям безмежної гордості за студентів, викладачів Академії, всіх тих, кто докладає неймовірних зусиль заради розвитку музичного мистецтва України. У Великому Залі ім. Героя України Василя Сліпака, у 105-ту річницю від заснування НМАУ ім. П.І. Чайковського відбулася перша в Україні постановка опери Дж. Менотті “Мартінова брехня”. Вперше Музична Академія отримала Грант Президента України, що дало змогу здійснити режисерський задум художника – постановника опери – Юлії Журавковій! – заявив ректор НМАУ Максим Тимошенко, – Неймовірно приємно вітати у стінах Академії міністра освіти і науки України Лілію Михайлівну Гриневич та заступника міністра Максима Віталійовича Стріху, які розділили з нами радість від прем’єри. Теплі слова вітання переказав міністр культури України Євген Миколайович Нищук. Переповнений зал, овації, захоплені глядачі – чудовий початок на шляху нових звершень!

“Горда за солістів, дитячий хор, оркестр Національної музичної академії, усіх причетних до підготовки прем’єри опери Менотті “Мартінова брехня”!!!

Дуже складно було, але ми це зробили! І знаєте, радісно усвідомлювати, що на сцені нашої Академії ми представили виставу, яка може достойно конкурувати із сучасними постановками європейських театрів! Вітаю усіх, дорогі друзі!

У нас, в НМАУ несподівано зустрілися давні друзі – Менотті і Домінго. Вони щиро цінували творчість і талант один одного! – написала художник – постановник опери Юлія Журавкова.

В своїй книзі “Мої перші 40 років” Placido Domingo Пласідо Домінго написав про Менотті так:«…я прихильник його композиторської творчості – кажу це не просто з ввічливості. (…) У наші дні так мало композиторів, які пишуть музику, придатну для співу, що не варто критикувати твори Менотті за їх безперечні вокальні якості. (…)

 

Я не вірю, що і через п’ятдесят років звичайне людське вухо зможе легко сприймати музику, яку складає зараз більшість композиторів. Музика ця призначена для фахівців. Якщо саме до такого результату й прагнуть нинішні композитори, ну що ж – це їхня справа.

Але якщо вони думають, що публіка, яка із задоволенням слухає твори Баха, Шуберта, Верді, Стравінського, коли-небудь зможе до кінця зрозуміти і оцінити академічну музику наших днів, то вони глибоко помиляються. (…)

Мені щиро шкода, що композитори, подібні Менотті, були розчаровані результатами своєї оперної творчості, тому я спеціально замовив Менотті для себе оперу, засновану на біографії Гойї.» Менотті відгукнувся на прохання друга, зазначивши, що це виключний випадок – коли він згодився втілювати не власну ідею. Відтак, Домінго заспівав омріяну роль Гойї на сценах Вашингтону і Відня…”

 

Ну і офіційний звіт з сайту НМАУ:”Творче життя Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського збагачується новими ідеями та музично – театральними постановами.

27 лютого 2019 року у Великому залі ім. Героя України Василя Сліпака Національної музичної академії ім. П.І. Чайковського за підтримки Міністерства освіти й науки відбулася українська прем’єра камерної опери американського композитора Джанкарло Менотті “Мартінова брехня”. У 105-ту річницю Музичної академії було вперше отримано Грант Президента України для обдарованої молоді, що зробило можливим реалізувати творчій проект режисера – постановника Юлії Журавкової.

Зі вступним словом до присутніх звернувся Ректор Академії Максим Олегович Тимошенко, який зазначив, що прем’єра є визначною мистецькою подією. Символічним є те, що у виставі приймають участь дитячій хор “Пектораль” та студенти НМАУ ім. П.І. Чайковського. Максим Тимошенко передав щирі слова вітання від міністра культури України Євгена Миколайовича Нищука.

Значущою подією стало те, що вперше за все існування Музичної академії український переклад лібретто опери здійснив заступник міністра освіти України Максим Віталійович Стріха, який висловив слова вітання усім присутнім.

З теплим візитом відвідали Академію міністр освіти і науки України Лілія Михайлівна Гриневич та перший заступник міністра Павло Кузьмович Хобзей. Лілія Гриневич палко привітала усіх зі сцени та висловила свій захват від чудової постановки. Прем’єрний показ музичної вистави відбувся з шаленим успіхом. Захід зібрав повний зал глядачів, які виразили своє захоплення бурхливими оплесками та оваціями.

-Вперше в історії Академії постановка була здійснена на кошти “Гранту Президента України на створення і реалізацію творчого проекту молодого діяча в галузі театрального мистецтва” режисером Юлією Журавковою.
Вперше в історії Академії переклад лібретто на українську мову здійснив діючий Заступник міністра освіти Максим Стріха.- написав у соцмережах радник ректора Iouri Loutsenko – Вперше діючий Заступник міністра освіти брав участь у спектаклі в якості актора.
Ну і нарешті вперше в історії Академії нашу постановку відвідало вище керівництво Міністерства освіти й науки – Міністр Лілія Гриневич, Перший заступник міністра Павло Хобзей і Заступник міністра Максим Стріха (як учасник).

Вистава справді вдалася! Усі зовсім юні і молоді актори були фантастичними!
Щирі вітання команді!
Ми прагнемо бути першими в усьому!

На фоні політичних інтриг, писати про такі знакові мистецькі події – затишно і приємно. Студенти, викладачі, керівники НМАУ – молодці! Тримають рівень! Досягають вершин! Це не комплімент – констатація!

Вразило вище керівництво Міністерства освіти й науки – дружно прийшли, підтримали свого! Щирі і прості в спілкуванні. Так і треба!

Значить, не все так погано! Переможемо!

Підготував Віктор Тригуб, сайт “Музика України”

і

ютос