Як в “ДНР” дерибанять віджаті шахти: Мільйонна вартість обладнання перетворюється на копійки

Шахти, які в ОРДО прирекли на реструктуризацію, дерибанять місцеві ділки. Гроші від “списання” обладнання тануть просто на очах і перетворюються з мільйонів у копійки

На підприємстві “Артемвугілля”, що на окупованій Донеччині, видобуток вугілля не відбувається з 2014 року. Така ж ситуація і на “Орджонікідзевугілля”.  У 2016 році “влада “ДНР” заявила про “реструктуризацію і консервацію” цих двох підприємств. Окупанти пообіцяли, що обладнання спишуть, а гроші від цього списання пустять на погашення боргів по зарплаті.

Як повідомляє Depo.Донбас з посиланням на місцевий паблік, “списання” відбулося, однак грошей пересічні працівники так і не діждали.

“З балансу “Орджонікідзевугілля” списали два тепловози. Первісна вартість кожного з них становила близько 500 тис. рублів, залишкова вартість вказана просто смішна. Один тепловоз оцінили в 35 563 рублі, а другий – у всі 7519! Тобто, два тепловози, які коштували близько мільйона, в результаті списали формально за 43 тис. рублів”, – повідомляють у дописі.

На шахті “Артемвугілля” за тією ж схемою списали 147 об’єктів.

“Їхня початкова вартість в проекті зі списання – майже 22 млн рублів. Залишкова вартість, встановлена ​​комісією (очевидно, матеріально зацікавленою) – 2,4 млн рублів”, – повідомляють у пабліку.

За їхніми даними підйомна машина БМ-2000 вартістю 103 тисячі рублів списана за 295 рублів, а електровоз АМ-8Д за 186 тис. рублів “пішов” за 8829 рублів.

“З шахти ім.Леніна в цілому списано 59 об’єктів, чия початкова вартість вказана в розмірі 6,8 млн рублів. Все це списали за 381 тисячу. З шахти ім. Калініна списали 14 позицій техніки (конвеєр, вантажні машини, гіровоз, крани) вартістю майже 5 млн рублів. Їх оцінили під списання в 500 тисяч. З шахти ім. Румянцева списали підвісні і допоміжні секції, а також лінійні секції, початкова вартість яких – понад 3 мільйони. Списали все це добро, оцінивши в жалюгідні 53 тисячі рублів”, – йдеться у дописі.

Місцеві упевнені, що різниця від такого “списання” перетворилася на будинки і дорогі авто для “чиновників”, які займалися процесом “реструктуризації” в ОРДЛО.

Нагадаємо, що на окупованій Донеччині хваляться, що в першій половині 2021 року експортували свою продукцію до дев’яти країн світу.

і

ютос