Викуп за віджате і інші “податки”. Які покращення чекають жителів ОРДЛО

Перманентне кремлівське накачування донбаських гауляйтерів “переходити на самофінансування” таки принесло свої плоди

Черга за гуманітарною допомогою на окупованому Донбасі. Фото: Роберто Малда

В огляді “ДС” — головні події за останні сім днів, що відбулися на території окупованих районів Донбасу

В очікуванні нових “податків”

Те, що життя в окупації — не цукор, давно відомо далеко за межами захопленої Росією частини українських Донецької і Луганської областей. Як і бажання самого Кремля дотувати ОРДЛО по мінімуму під відомим гаслом Медведєва “Грошей немає, але ви тримайтеся”, обкатаних, до речі кажучи, екс-прем’єром РФ під час візиту до окупованого Криму. Але якщо статті витрат на анексованих український півострів все ж проходять офіційно в російському федеральному бюджеті, то витрати Москви на невизнані нею ж донбаські квазіреспублікі ніде не афішуються і заводяться через “чорні діри” у вигляді, наприклад, Південної Осетії, відібраної РФ у Грузії.

Так ось, перманентне кремлівське накачування гауляйтерів в ОРДЛО “переходити на самофінансування” на минулому тижні таки принесло свої плоди — першою “креативно” вирішити питання зголосилася російська окупаційна адміністрація в Донецьку, придумавши для жителів “покращення вже сьогодні”. Уже в найближчому майбутньому збільшення фінансових надходжень до “бюджету ДНР” заплановано за рахунок цілого ряду нових “податків”, а також тотального контролю сімейних бюджетів і домогосподарств місцевих жителів.

Наприклад, Пушиліним і компанією планується ввести “офіційну реєстрацію та оподаткування самозайнятих громадян ДНР”. Скоро саме поняття “самозайнятості” буде поширюватися на такі види діяльності: надання косметичних послуг в домашніх умовах, надання фото- та відеопослуг, здача житла та іншої власності в оренду, включаючи добову і погодинну оренду, а також всі види репетиторства.

А якщо хтось буде продовжувати робити манікюр на дому або давати домашні вчительські уроки, не відносячи мзду чинушам з окупаційних адміністрацій, то на такого “порушника” тут же зможуть настукати добрі сусіди. І тоді до вас вже приїдуть колаборанти з “міндоходов ДНР”, а то і браві чекісти з “МГБ”, особливо якщо ви пішли на “злочин проти держави” — заробляєте на підготовці випускників до українського ЗНО.

Викуп за зайву курку і за віджате

На цьому в “мінекономіки ДНР” вирішили не зупинятися, а пішли далі — запропонували ввести програму “посилення контролю за сімейними бюджетами та домогосподарствами”. Що це означає? Все до геніальності просто — з “держслужбовців різних відомств” будуть створені так звані “контролюючі групи”, що здійснюють регулярні обходи дворів для опису у жителів різного майна, в тому числі обсягів вирощування овочів, фруктів та іншої сільгосппродукції, а також чисельності поголів’я свійської птиці та худоби.

Тут вводиться нова дефініція — “необхідну кількість для забезпечення власних потреб домогосподарства”, розмір якого можуть встановлювати самі перевіряючі, навіть без якогось єдиного нормативу. Тобто якщо у якоїсь бабусі раптом порахують зайвим мішок картоплі, шість, а не п’ять банок в підвалі з тушонкою, жирного гусака або улюблену козу Марфу при наявності ще й кози Марти, то мусиш, старенька, плати з надлишку “податок”. Інакше все твоє “багатство” підлягає “конфіскації на користь народної республіки”, в кращих традиціях більшовицької продрозверстки.

Але найголовніше “податкове” нововведення, з яким доведеться мати справу, живе не лише в окупації, а й за її межами, — в “поверненнія титульним власникам майна”. А саме: квартир, гаражів, авто, кіосків, складських приміщень, магазинів, кафе і навіть промислових підприємств, давно віджатих російськими окупантами та їхніми місцевими колаборантами. Втім, для тих, хто зважився отримати награбоване, виставлять ряд умов.

По-перше, він повинен особисто прибути в конкретну окупаційну адміністрацію, щоб заявити свої права на віджате майно і надати відповідні документи на нього. По-друге, такому наївному громадянинові належить тут же переоформити повернене по “законам ДНР” і зареєструвати його в квазіреспубліці.

Ну а, по-третє, подібному “щасливцю” необхідно буде заплатити чималі гроші — так звані “компенсаційні збори”, тому як “народна республіка”, мовляв, витратилася — “на збереження інфраструктури в період відсутності юридичної особи, оплату використаної електроенергії та інших супутніх комунальних послуг “. Іншими словами — плати викуп за віджате у тебе ж майно, що жодним чином не страхує від повторного його віджимання в майбутньому.

Побиття “калмика” Трапезникова

Тим часом на минулому тижні багатьох потішив один невимовний випадок, фігурантом якого став один з колишніх топ-колаборантів в окупованому Донецьку, що продовжив свою чиновницьку кар’єру вже на російських просторах. Йдеться про нові пригоди такого собі Трапезникова, який після ліквідації майже три роки тому Захарченко був “і. о. голови ДНР”, однак після свого швидкого відсторонення від цієї “посади” Пушиліним раптом сплив в російській республіці Калмикія в кріслі мера тамтешньої столиці Елісти.

З тих пір про цього “нового калмика” вже стали потихеньку всі забувати, але зараз його прізвище знову спливло в інформпросторі: як повідомив сьогодні, 9 серпня, цілий ряд російських Telegram-каналів, Трапезников отримав по фізіономії від глави Калмикії Бату Хасікова (в минулому — багаторазового чемпіона світу з кікбоксингу серед професіоналів), після чого нібито потрапив в Волгоградську лікарню з тілесними ушкодженнями. Тут вже не зміг стримати себе інший відомий донецький колаборант Ходаковський: “Пане Бату Хасіков, я Ваш боржник. Чи були Ви в тверезому розумі і доброму здоров’ї, або на Вас знайшло помутніння — не кається! Вашими руками, а може і ногами, а може і попільничкою, рухала сама справедливість!”.

Трохи пізніше в Instagram адміністрації Елісти з’явилося відеозвернення самого Трапезникова, який назвав фейком використання Хасікова як груші його подобрівшій на калмицьких харчах фізіономії. Але диму без вогню не буває, адже дане його повідомлення процитували буквально всі провідні російські ЗМІ — “Коммерсант”, “РБК”, Lenta.ru і навіть ТАСС. І це незважаючи на те, що ранню інформацію про побиття Трапезникова Хасіковим всі вони геть проігнорували.

і

ютос