ВМГО «Лідерство. Молодь. Новації» : підсумок пленеру «Без меж»

У Донецькому обласному художньому музеї  проходить виставка “Козацькими шляхами. Острів Хортиця”, яка представила художні роботи   з пленеру «Без меж», який проходив за сприянням   Міністерства молоді і спорту України.

Як повідомляють представники ВМГО «Лідерство. Молодь. Новацій», пленер проходи в Запоріжжі з з 24 по 29 вересня   і мав на меті  показати Запоріжжя, як рекреаційно-привабливий регіон України.

До участі   пленеру  були запрошені молоді та провідні художники, викладачі освітніх художніх закладів  з різних міст України: Києва,  Жовті Води, Чернігова, Харкова, Слов’янська, Запоріжжя.

Протягом пленеру   кожен художник написав майже десяток  етюдів  з чудовими ландшафтами  легендарного острова Хортиця, а для вихованців художніх шкіл Запоріжжя були проведені майстеркласи пленерного живопису.

Серед учасників пленеру були представники й Донецької області: Олександр Чорний , викладач художньої школи м. Слов’янськ та його учениця  Анастасія  Костенко.

Анастасія Костенко поділилась своїми враженнями щодо пленеру:  « Для мене це  перший пленер і це було плідне і яскраве навчання. Старші художники допомагали  писати етюди, показували нову техніку, підказують і розказують свої таємниці.  Я тепер розумію, куди мені рухатися далі у навчанні».

Як повідомила в.о. директорка ДОХУ Світлана Кривоносова,  всеукраїнська виставка пленерних робіт  в музеї проходить вперше.   Це – своєрідне визнання музею-переселенця, який з Донецька переїхав у Дружківку. Ідея виставки цікава – дітям треба не тільки розказувати історію України,   показувати красу рідної країни.    Патріотизм – це не тільки  скаутські вишколи, це  знання рідної історії,  любов  до   природи, розуміння свого коріння. Мистецтво – це теж  один із важелів у вихованні сучасного  патріота.

Як обіцяють організатори, після виставки частина пленерних  робіт  були  передані   Донецькому обласному художньому музею (м. Дружківка).

 

і

ютос