Досудове слідство у “справі бронежилетів” завершене

Офіс генерального прокурора завершив досудове розслідування у справі про закупівлю неякісних бронежилетів та відкрив підозрюваним доступ до матеріалів кримінального провадження для ознайомлення.

Як зазначається на сайті ОГПУ, загалом підозрюваними у справі є 8 осіб, зокрема, два генерали та засновник підприємства-виробника бронежилетів, який лобіював через заступника міністра оборони інтереси свого підприємства.

За даними слідства, колишні високопосадовці ЗСУ в період із квітня по червень 2019 року здійснили закупили та прийняли 11 тисяч бронежилетів на суму близько 42 мільйонів гривень. Згодом з’ясувалось, що бронежилети за своїми властивостями не спроможні убезпечити військовослужбовців від уражень вогнепальною зброєю.

“Під час досудового розслідування проведено 43 обшуки, в ході яких вилучено 11 тисяч бронежилетів. Під час слідчого експерименту з дотриманням усіх правил сертифікаційних випробувань встановлено, що захисні властивості бронежилетів не відповідають заявленим виробником 1-4 класам захисту”, – йдеться у повідомленні.

Окрім того, в межах провадження провели 13 судових експертиз, за результатами яких встановили, що понад 70% бронежилетів прострілюються тими видами зброї, від якої мали б захищати військовослужбовців. З’ясувалось, що у вилучених бронежилетах “Корсар М3с 1-4” за умови намокання змінюється молекулярна структура кевлару, через що вони втрачають куленепробивні властивості і не витримують постріл навіть з пістолета Макарова. При цьому частину бронежилетів четвертого класу захисту виробник комплектував бронеплитами неналежної якості, через що вони прострілюються гвинтівкою та автоматом.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі столичного територіального управління ДБР.

Що відомо

  • У листопаді 2019 року суд заарештував генерал-майора Міноборони Дмитра Марченка за підозрою в закупівлі дефектних бронежилетів із правом внесення застави у 76 мільйонів гривень.
  • Невдовзі Апеляційний суд відпустив генерала Марченка під заставу в 20 мільйонів гривень.
  • Загалом у рамках досудового розслідування слідчі ДБР повідомили про підозру п’ятьом високопосадовцям Міноборони та засновнику компанії-постачальника бронежилетів.

і

ютос