Загострення на Донбасі: військові перехопили російський безпілотник, бойовики обстріляли ЗСУ шість разів

Бойовики знову порушили домовленості про перемир’я та шість разів обстріляли позиції українських військових на Донбасі.

Про це повідомляє штаб Операції об’єднаних сил.

Оновлено: у попередній версії новини йшлося про збиття безпілотника, але це не відповідає дійсності. Перепрошуємо за неточність.

Вночі 15 жовтня бойовики використали автоматичний станковий гранатомет та стрілецьку зброю поблизу Причепилівки, двічі обстрілювали позиції українських військових із гранатометів та стрілецької зброї неподалік Авдіївки, і двічі — у районі Новотошківського.

Українські військові у відповідь вогонь не відкривали, але їм вдалося подавити канали управління російським безпілотником, тобто вивести його з ладу, який пролітав над лінією розмежування біля Пищевика. Загиблих або поранених серед українських військових немає.

Що за перемир’я?

Новий режим припинення вогню на Донбасі почав діяти з 27 липня. Він, зокрема, забороняє відкривати будь-який вогонь без дозволу керівництва. У разі навмисного порушення режиму припинення вогню стосовно військовослужбовців Збройних сил можуть застосовувати дисциплінарні стягнення.

Бойовики регулярно порушують «тишу»: відкривають вогонь та обладнують свої позиції. У штабі кажуть, що провокативні обстріли не загрожують життю військових, тому вогонь у відповідь не відкривають.

На 42-й день перемир’я, 6 вересня, бойовики обстріляли позиції української армії на Луганщині, один військовий дістав поранення. Того ж дня інший військовий внаслідок обстрілу бойовиків загинув.

і

ютос