Євросоюз занепокоєний через наявність невідведеного озброєння на окупованому Донбасі

У Євросоюзі закликали сторони конфлікту на Донбасі дотримуватися своїх зобов’язань щодо припинення вогню й утримуватися від дій, які можуть поставити його під загрозу.

Євросоюз занепокоєний тим фактом, що в не підконтрольних уряду України районах Донбасу виявлено озброєння, розміщене з порушенням ліній відведення. Про це йдеться в заяві Євросоюзу про тривалу агресію Росії проти України та незаконну окупацію Криму, яку зачитали на засіданні постійної ради ОБСЄ 15 жовтня, повідомляє “Укрінформ”.

“ЄС вітає черговий тиждень відносного спокою на лінії зіткнення. Звіти СММ підтверджують, що режим всеосяжного і необмеженого припинення вогню в основному дотримується, а кількість порушень залишається на безпрецедентно низькому рівні. Однак ми стурбовані повідомленнями про виявлення озброєння, розміщеного з порушенням ліній відведення в не підконтрольних уряду районах”, – ідеться в заяві.

У Євросоюзі закликали сторони конфлікту дотримуватися своїх зобов’язань щодо припинення вогню й утримуватися від дій, які можуть поставити його під загрозу.

“Більше того, додаткові заходи не в повному обсязі дотримуються сторонами, і належний механізм координації для адекватної реакції на можливу ескалацію все ще відсутній. Тому ми повторюємо наш заклик до Росії повернутися до Спільного центру з контролю та координації”, – зазначено в заяві.

22 липня 2020 року тристороння контактна група погодила режим повного і всеосяжного припинення вогню на Донбасі з опівночі 27 липня. Президент України Володимир Зеленський зауважував, що Об’єднані сили на Донбасі відповідатимуть на ворожі обстріли й після набуття перемир’ям чинності.

26 серпня у штабі ООС повідомили, що за перший місяць режиму повного і всеосяжного припинення вогню на Донбасі в лавах українських військових немає бойових утрат і поранень.

6 вересня, на 42-й день перемир’я, бойовики на Донбасі прицільно обстріляли українські позиції в Донецькій області, було поранено військовослужбовця. Того ж дня в Луганській області внаслідок обстрілу бойовиками загинув ще один український військовослужбовець.

Відтоді бойовики періодично обстрілюють позиції українських військових. Зокрема, 18 вересня вони двічі порушили режим припинення вогню, відкривши вогонь із гранатомета в районі Водяного. 10 жовтня біля цього самого населеного пункту бойовики один раз вистрілили з гранатомета. Після цих двох випадків утрат серед українських військових не було.

13 жовтня бойовики шість разів порушили режим перемир’я на Донбасі. Українські військові не постраждали.

Головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак вважає, що імовірність відновлення локальних бойових дій на Донбасі залишається.
Більше читайте тут: https://gordonua.com/ukr/news/war/jevrosojuz-sturbovanij-najavnistju-nevidvedenih-ozbrojennja-na-okupovanomu-donbasi-1523192.html

і

ютос