Поліція відкрила кримінальне провадження через порушення в Святогірській лаврі

Так звана УПЦ (Московського патріархату) стала єдиною релігійною організацією в Україні, чільники якої закликали нині своїх вірян приходити на Великодні служби Божі, всупереч чинним обмеженням через поширення нового коронавірусу. Канонічна помісна Православна церква України натомість закликала вірян не йти до храмів, а приєднуватися до служб Божих онлайн чи за допомогою відеотрансляцій, а паски освячувати свяченою водою самостійно. Із таким самим закликом виступила і Українська греко-католицька церква, що є частиною католицької спільноти, але дотримується східного обряду і юліанського календаря.

Загалом, повідомила поліція, в Донецькій області було зареєстровано чотири факти, коли в культових спорудах перебувало понад 10 людей або вони були без захисних масок. За трьома іншими випадками, крім Святогірської лаври, «наразі триває ретельне вивчення матеріалів, після чого їм буде надано правову оцінку», заявили в поліції, не уточнивши, про які саме храми йдеться.

Загалом в Україні, за даними поліції, зафіксовано випадки присутності понад 10 вірян у храмах, у тому числі без засобів індивідуального захисту, в 19 культових спорудах на території 13 областей. Поліцейські склали три адміністративні протоколи і розпочали одне кримінальне провадження, згадане вище. Ідеться про чотири порушення в Донецькій області, по два – в Дніпропетровській і Запорізькій, по одному – в Києві, Житомирській, Запорізькій, Івано-Франківській, Рівненській, Одеській, Тернопільській, Харківській, Черкаській і Чернігівській областях.

«Решта матеріалів ретельно вивчається для прийняття законного рішення. Поліція продовжує працювати в посиленому режимі», – заявили в поліції.

Як уточнили в МВС, адміністративні протоколи за статтею про порушення правил карантину людей вже склали в Запорізькій, Рівненській і Чернігівській областях.

 

і

ютос