Українським фермерам прогнозують готуватися до посухи

Крім карантину проблемна українських фермерів чекає нова напасть – посуха. Чимала частина посівів вже зараз у пригніченому стані, а вологи наполовину менше від норми. Про це повідомляє Голос України

“Чимала частина посівів у пригніченому стані. Вологи наполовину менше від норми, а в південних районах – і на три чверті. А вітер у поєднанні з теплом може висушити поля ще відчутніше”, – стверджує директор Інституту зрошуваного землеробства, член президії НААН України Раїса Вожегова.

Порятунок від примх погоди та глобального потепління аграрії краю бачать тільки в зрошенні. Та поливний сезон з кожним роком їм доводиться починати дедалі раніше. Нинішньої весни, приміром, він стартує уже з квітня. А фінішує, мабуть, лише за тиждень-другий до косовиці.

Окрім того, “хвилі” весняних приморозків сильно зачепили не тільки сади на півдні України, а й посіви озимих культур. Після того як кілька ночей поспіль температура повітря у степовій зоні Херсонщини знижувалася до мінус семи градусів Цельсію, верхівка колосу озимих ячменю та пшениці, що вже був витягся на висоту 15—20 сантиметрів, почала відмирати.

“Таке явище спостерігається на всій площі посівів цих культур, яка в нашому господарстві сягає 2,5 тисячі гектарів, — визнає директор дослідного господарства “Асканійське” (Каховський район) Віктор Найдьонов. — Хотілося б сподіватися, що пошкоджені зернові виправляться, якщо погода буде сприятлива. Та подальші прогнози невтішні. І якщо вони справдяться, втрати врожаю можуть сягнути десятої його частини й навіть більше”.

 

 

і

ютос