Носіння масок не обов’язково захищає вас від зараження

Лише люди, які мають симптоми COVID-19 або доглядають за хворими, повинні носити медичні маски. Про це укотре заявили у Всесвітній організації охорони здоров’я.

“Немає жодних специфічних доказів, що масове носіння масок має якусь потенційну користь. Однак є докази, що люди неправильно носять маски”, – заявив Майк Раян, виконавчий директор програм із надзвичайних ситуацій у галузі здоров’я ВООЗ.

“Крім того, існує проблема величезного глобального дефіциту” масок та інших медичних засобів, додав Раян. Зокрема, від цього найбільше страждають медичні працівники, які доглядають за хворими.

Деякі ліки можуть допомогти у лікуванні вірусу, але для підтвердження треба більше досліджень

Марія Ваг Керкхове, епідеміолог ВООЗ, також підкреслила, що масок потребують саме медичні працівники та люди, які доглядають за хворими на COVID-19, адже вони безпосередньо контактують із вірусом, на відміну від решти людей.

Представники ВООЗ зазначили: вірус не зникне сам собою. Карантинні заходи необхідні, проте також уряди країн повинні посилити свої зусилля із подолання пандемії.

Також у ВООЗ заявили, що існують свідчення того, що деякі ліки або поєднання препаратів може допомогти у лікуванні вірусу. Однак, для підтвердження цього необхідно більше досліджень. Минулої п’ятниці в організації закликали країни припинити використовувати ліки у боротьбі із коронавірусом, адже ефективність жодного препарату іще не підтверджена.

У США затвердили препарат проти коронавірусу, хоча його випробування ще тривають

У неділю Управління продовольства і медикаментів США випустило затвердження гідроксихлорохіну як препарату для лікування коронавірусу у надзвичайній ситуації. Його роками використовують для лікування малярії, ревматоїдного артриту та вовчака (автоімунне захворювання). Хоча ліки ще проходять випробування у лікарнях. Попри заяви президента Дональда Трампа про ефективність препарату, чимало науковців кажуть, що для підтвердження ефективності бракує клінічних випробувань. Також це розпорядження американської влади може створити дефіцит ліків для людей, які залежать від препарату, зокрема, пацієнтів із вовчаком чи артритом.

ВООЗ: щоб країна могла протистояти спалахам хвороб, необхідно проводити обов’язкові щеплення

Крім того, Всесвітня організація охорони здоров’я оприлюднила рекомендації для країн світу щодо того, як підготувати свою медичну систему до надзвичайних ситуацій, таких як пандемія коронавірусу. Там зазначається, що під час спалахів хвороб, таких як Ебола, навантаження на систему охорони здоров’я зростає, а відтак збільшується кількість смертей і від інших хвороб: кору, малярії, туберкульозу, ВІЛ/СНІДу.

Тож щоб країна могла ефективно протистояти гострим спалахам хвороб, необхідно, зокрема, проводити обов’язкові щеплення, приділяти увагу репродуктивному здоров’ю, працювати із психічним здоров’ям нації, вдосконалювати систему діагностики й лабораторних аналізів, підтримувати роботу банків крові тощо.

і

ютос