В ОРЛО окупанти провадять активні військові навчання

Протягом останнього тижня на території окупованих районів Луганської області відбувалися активні військові навчання окремих підрозділів так званого 2-го АК “народної міліції ЛНР”.

21 жовтня  серпня під час круглого столу в Українському кризовому медіа-центрі  мною була оприлюднена інформація аналітичного відділу ГІ “Права Справа” щодо батальйонно-тактичних навчаннь підрозділів 2-го АК самопроголошеної “ЛНР”  на полігоні в районі с. Бугаївка (37 км на південний захід від Луганська). Координати полігону: 48°25′22″N (48.422702) довгота 38°53′60″E (38.89998).

24 жовтня в ефірі в ефірі “4 каналу” мною була оприлюднена інформація аналітичного відділу ГІ “Права справа” про передислокацію  і накопичення живої сили і техніки противника на полігоні поблизу с. Бугаївка та  первомайсько-стаханівському напрямку.

Зокрема, бойовики відпрацьовували заняття танкових екіпажів. В ході тактичних навчань “народної міліції ЛНР” була задіяна важка бронетехніка та ствольна артилерія, яка була передислокована, як з тилових районів “ЛНР” так із території РФ.

22.10.19 в Ростовській області була зафіксована військова колона, що перевозила на тягачах танки. В минулому місяці в селі Родіоновка Ростовської області так само були зафіксовані танки, артилерія в 15 км від українсько-російського кордону.

Свого часу  “Права Справа” повідомляла про дислокацію поблизу військового аеродрому, розташованого в 5 км на північний захід від міста Міллерово (Ростовська область, РФ) окремих підрозділів 79-ї гвардійської реактивної артилерійської бригади (місце постійної дислокації – м. Твер) та 7-ї окремої гвардійської Червонопрапорної орденів Суворова, Кутузова, Невського танкової бригади (місце постійної дислокації – Чебаркуль, Челябінська обл).

Згодом, у щоденному звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні станом на 19:30 24 жовтня було повідомлено, що  в районі проведення навчань, поблизу села Бугаївка  зафіксувано понад сотню одиниць важкої військової техніки і майже 40 одиниць артилерійського та мінометного озброєння. СММ ОБСЄ повідомила про 23 танки та 80 бойових броньованих машин.

Також спостерігачі ОБСЄ виявили 4 буксируваних міномети (невстановленого типу, 120 мм), 4 зенітні ракетні комплекси (9К35 “Стріла-10”), 16 самохідних гаубиць (2С1 “Гвоздика”, 122 мм), 12 буксируваних гаубиць (Д-30 “Жаба”, 122 мм), а також 6 протитанкових гармат (МТ-12 “Рапіра”, 100 мм).

СММ продовжує здійснювати моніторинг відведення озброєння, передбаченого Меморандумом, Комплексом заходів і Доповненням до нього.

Аналітичний відділ ГІ “Права Справа” розраховує на подальшу плідну співпрацю зі спеціальною моніторинговою місією (СММ) ОБСЄ.

Варто зазначити, що 24 жовтня пресслужба Міноборони з посиланням на Головне управління розвідки оприлюднила інформацію про приховане переміщення на тимчасово окуповані території підрозділів так званих “казачих формувань” – для ротації та посилення окупаційних військ. Наразі ця інформація не знайшла свого підтвердження.

Аналітичний відділ ГІ “Права Справа” залишає за собою право на громадський контроль за інформаційною діяльністю прес-служби ГУР МО України.

Аналітичний відділ ГІ “Права Справа” потребує Вашої допомоги! Фінансова допомога дуже важлива для організації, яка допомагає рятувати життя військових та мирного населення. (Картка Приватбанку: 4149  4393 1168 4009

і

ютос

About Дмитро Снєгирьов 798 Articles
співголова ГІ "Права Справа"