МОЗ почав переслідувати лікарів “за зраду”

Після публікації в мережі трагічного відео, в якому батьки онкохворих дітей, що лікуються в “Охматдиті”, звинувачують МОЗ у відсутності ліків, а працівники відділення, фактично, підтверджують відсутність поставок медикаментів — керівництво МОЗ відреагувало своєрідно.

Воно не кинулося вирішувати проблему і рятувати життя дітей, а почало переслідування лікарів відділення — вилучило історії хвороби пацієнтів, прийняло рішення про “чергову” перевірку з метою викрити “порушення” та звільнити з роботи тих, хто дозволив собі сказати людям правду.

Таким чином чиновники МОЗу вирішили помститися персоналу за “корпоративну зраду”, бо за їхніми “понятіямі”, лікарі мають проявляти солідарність виключно з керівництвом міністерства та прикривати будь-які його зловживання та оборудки.

Суть проблеми полягає в тому, що через зрив державних закупівель медикаментів в “Охматдиті”, як і в інших лікарнях — відсутні життєво важливі ліки. Мільярди гривень, виділені з бюджету на закупівлі, — виведені за кордон, медикаменти, які держава вже оплатила для людей — відсутні, а хворі — вимушені купувати вже оплачені державою ліки за власні кошти, інакше їх діти загинуть.

На сьогодні в “Охматдиті” відсутні 24 найменування життєво важливих препаратів, і ще 4 препарати — є в дуже обмеженій кількості, яких вистачить зовсім не на довго.

Тому якщо всі попередні роки батьки вимушені були купувати за власні кошти тільки ліки, які не входять до номенклатури державних закупівель, то сьогодні їм доводиться платити і за ліки, гарантовані державою.

Отож батьки дітей, які лікуються у національній клініці “Охматдит”, — у відчаї записали відео з вимогою до влади пояснити, чому в лікарні немає ліків, гроші за які давно перераховані МОЗом міжнародній організації “ПРООН”.

Зрив державних закупівель ліків — це пряма відповідальність команди “реформаторів” з МОЗу, адже саме вони дозволили відтерміновувати поставки медикаментів до 1,5 роки з моменту оплати. А коли ліки надходять, нарешті, до України, в багатьох з них термін придатності не відповідає потребам пацієнтів.

“Реформатори” з МОЗу насправді зовсім не такі ліберальні та людяні, як вони намагаються себе подати. Це — жорстокі, безпринципні та безжалісні люди, які діють в гірших традиціях репресивної радянської машини. Це відчули на собі і Семен Глузман, і Іван Драч, і всі ті люди, які не побоялися виступити проти оборудок їхньої команди, а тепер — і звичайні лікарі, які мали сміливість говорити правду.

Але час “псевдореформаторів” добігає кінця. І як тільки в державі зміниться влада, чиновники, які залишили людей без ліків та переслідують лікарів за правду — будуть притягнуті до відповідальності. А в нашій країні буде впроваджено європейську соціальну модель медицини на основі загальнообов’язкового державного медичного страхування.

Ольга Богомолець

і

ютос