Ідеальний теракт

Це той рідкісний випадок, коли можна похвалити СБУ. Попри їх тотальну “неуважність” до різноманітної ворожої агентури, сепарів, кришування бізнесу і УПЦ ФСБ… Та і про зрадників з центрального апарату теж не будемо. Лише позитив!

Розкрили геніально спланований теракт! Судячи зі стилю, розроблений стратегами ГРУ МО РФ. І катастрофічними наслідками для України.

Збиралися завезти до Києва кілька важких мінометів, (і 4 міномети калібру 120мм, модифікованих у ДНР і 46 мін вже завезли!),  дочекатися коли у Верховній Раді зберуться Президент, Уряд, депутати, дипломати, преса… Одночасний залп по скляному куполу парламенту! Просто скло купола і люстра, всіх посічуть…

Якщо в зал залетить хоч одна міна за сотий калібр…

Хто був в АТО і бачив воронки і осколки – зрозуміють… Теоретично, терористи встигнуть зробити з десяток пострілів, щоб безпечно відійти до приїзду бравих арлов авакяна… І зникнуть. Погугліть про точність і далекобійність мінометів…

Україна одномоментно втрачає Президента, Уряд, Спікера, більшість депутатів ВРУ. Обезголовлена. Хаос. На що піде у тій ситуації Путін, можна лише здогадуватися. Мінімум – прорив до Криму. Хоча, можливий і найгірший варіант – широкомасштабний наступ і окупація всієї України… Тут вже сценарії блокбастерів Голівуду і приклад американського серіалу “Останній кандидат” (в Конгресі США вибух під час виступу президента…).

Я досить довго думав про перехоплення “конвою Рубана”, читав як захоплені так і скептичні коментарі, розуміючи, що в пресу виклали мінімальну інформацію. Тихо почав опитувати друзів з АТО та інших досвідчених людей.

Ризикну дати власну версію.

Спираючись на чисельну агентуру, спецслужби Росії переправляють до Києва кілька потужних мінометів. У тому числі з керованими мінами КМ-8 “Грань”. Поки що документально доведено поставку 4 мінометів і 46 мін. Інформація про “Грань” відсутня. Можливо її вже переправили, чи планували…

Міномет готується до бою за 2 хвилини. Обслуга – 5 чол. Калібр 120 мм. Скорострільність 12—15 пострілів/хв. Початкова швидкість міни 325 м/с. Прицільна дальність 480..7100 м. Максимальна дальність 9000 м (КМ-8).

Виконавців теракту, навідників, дуже зручно поселити просто на Печерську, замаскувавши під монахів Києво-Печерської Лаври, де і без того, практично відкрито, багато років діє резидентура ФСБ, як давно пише преса.

Міномети можна сховати на потужних катерах. У потрібний час катери пристануть до кількох островів на Дніпрі. Приціл, сигнал, залп. Хаос.

Або міномети розміщують у самосвалах з високими бортами. Скажімо, на Русанівських садах, Осокорках, Оболоні… Де вистачить фантазії…

Скорострільність 12—15 пострілів/хв. Перехопили 46 мін. Навіть уявляти, що станеться після тих залпів з урядовим кварталом, АП, не хочеться. Змете чисельних пішоходів, автівки, тролейбуси… Пожежі, кров, руїни…

За інформацією голови СБУ, затриманий організував вивезення з окупованої території великої партії вогнепальної зброї та інших засобів ураження.

У мікроавтобусі Мерседес “Спринтер” Рубан віз:

– 5 автоматів Калашникова АК-74;
– 3 автомати Калашникова АКС-74У;
– 1 автомат Калашникова АК-47;
– 2 ручних кулемети Калашникова;
– 2 пістолети Макарова калібру 9 мм без маркування, з магазинами, виробництва РФ;
– 4 пристрої для безшумної стрільби виробництва РФ;
– 46 одиниць 120мм мін із вкрученими підривачами М12, вишибними патронами та додатковими пороховими зарядами;
– 6 мін осколкової дії МОН-50 виробництва РФ;
– 6 мін калібру 62 мм з вкрученими реактивними двигунами до протитанкового гранатомета РПГ-7В та підривачами М6;
– 12 порохових вишибних зарядів до пострілів ручного протитанкового гранатомету РПГ-7;
– 2 протитанкових гранатомети РПГ-22;
– 6 пострілів до протитанкового гранатомету РПГ-7;
– 20 гранат Ф-1 і 20 запалів до них;
– 20 гранат РГД-5 і 20 запалів до них;
– 28 гранат для підствольного гранатомету ВОГ-25;
– предмет схожий на саморобну мінометну міну з діаметром 57 мм і вишибними патронами виробництва РФ;
– 62мм міномет;
– 320 патронів калібру 12,7;
– 1280 патронів калібру 9 мм;
– 700 патронів калібру 7,62;
– 4320 патронів калібру 5.45;
– 17 магазинів, споряджених 570 патронами калібру 5.45;
– 2 магазини, споряджених 60 патронами калібру 7.62;

За словами Грицака, Рубан вже не вперше вивозив подібний арсенал. Так, у листопаді 2017-го він організував перевезення з окупованої території вантаж зброї, в якому були задокументовані під час негласних слідчих(розшукових) дій:

– крупнокаліберний кулемет “Утьос” калібру 12.7мм, виробництва РФ;
– крупнокаліберна гвинтівка калібру 12.7мм, доопрацьованої в ДНР;
– 4 міномети калібру 120мм, модифікованих у ДНР;
– 260 патронів калібру 12,7мм;
– 2 ручні протитанкові гранатомети РПГ-7В;
– 6 пострілів ПГ-7Л до РПГ-7;
– 6 порохових зарядів до того ж гранатомету;
– 6 протипіхотних мін МОН-50;
– 20 гранат РГД-5, 20 запалів до них;

2Б11 — радянський буксирований міномет калібру 120 мм.

Міномет виконаний по класичній схемі уявного трикутника. Казенна частина впирається в спеціальну опорну плиту. Плита та двонога встановлюються в ґрунт.

Сучасна модифікація 2Б11 має можливість стрільби практично всіма типами мін калібру 120-мм, в тому числі керованими мінами КМ-8 «Грань», крім того час приведення міномету в бойовий стан знижено з 20 хвилин до 1,5..2 хвилин. Міномет 2Б11 може використовуватись у складі мінометного комплексу 2С12 «Сани» з використанням колісного ходу для буксування, а також встановлюватись на гусеничні шасі. Калібр: 120 мм. Маса 210 кг. Довжина дула 1740 мм. Обслуга 5 чол. Калібр 120 мм. Скорострільність 12—15 пострілів/хв. Початкова швидкість міни 325 м/с. Прицільна дальність 480..7100 м. Максимальна дальність 9000 м (КМ-8 «Грань»). Приціл МПМ-44М

Комплект керованого озброєння російського виробництва КМ-8 «Грань» для гладкоствольних та нарізних мінометів калібру 120 мм призначається для знищення / ураження одиночних і групових цілей або об’єктів неброньованого, броньованого виконання і фортифікаційними спорудами. Основний розробник – Тульське конструкторське бюро приладобудування.

Склад КМ-8 «Грань»:

– Мінометний постріл – 120 мм керована міна;

– Змінний метальний заряд;

– Автоматизовані засоби управління вогнем «Малахіт», що складаються з пульта управління командира і лазерного далекоміра-цілевказівника з прицілом тепловізійного типу;

– засоби зв’язку.

Автоматизовані засоби забезпечують комплексу максимально можливу мобільність, застосування в умовах пересіченій місцевості – у вузьких проходах, з високих перепадів природних укриттів і зворотних схилів. З їх допомогою можливо ведення вогню по обраним цілям з декількох мінометних знарядь, які не створюватимуть проблем одна одній і працюватимуть по тільки заданим цілям. Застосовувати комплекс можна в будь-який час доби, і вдень, і вночі. Мінометні САУ можуть самостійно націлювати постріл за допомогою далекоміра 1Д22 лазерного типу, не користуючись для цього автоматизованими засобами «Малахіт».

Бойове застосування КМ-8 «Грань» – ведення вогню в будь-який час доби з ураженням заданих цілей першим пострілом без здійснення пристрілювальних пострілів по нерухомих і рухомих цілях. Ураження наступних цілей, розташованих в 300-т метровій зоні першого пострілу, здійснюється і за єдиним кутом стрільби без виставлення в пострілі різних установок стрільби. Мобільність КМ-8 обумовлена спеціалізованою системою автоматизації управління вогнем, яка забезпечує на будь-якій місцевості підсвічування виявлених об’єктів, топографічну прив’язку з орієнтуванням ОП і ВПП, автоматизацію розрахункових дій і установку отриманих даних для стрільби. При оцінці ефективності бойового застосування комплексу виявлено, що використовуючи малу кількість керованих мінометних пострілів 120 мм, можливо вразити задані цілі з великою ефективністю, тоді як звичайним мінометним і артилерійським озброєнням вести вогонь по цілях вже неефективно.

Керована міна КМ-8 «Грань» (Росія. 2009 рік)

Керована міна КМ-8 «Грань» (Росія. 2009 рік)

Основа комплексу КМ-8 «Грань» – осколково-фугасний мінометний постріл з головкою самонаведення 9Е430 лазерного типу.

Основні характеристики:

– Довжина мінометного пострілу – 1,2 метра;

– Вага 27 кілограм;

– Вага бойової частини – 11,2 кілограма;

– Вага вибухової речовини – 5,3 кілограма;

– Дальність ведення вогню хв./макс. – 1,5 / 9 кілометрів;

– Тип бойової частини – осколково-фугасна.

Голова СБУ В.Грицак повідомив, що серед іншого планувався розстріл центральної частини Києва. “Йшлось би про тисячі загиблих. Організатори цих терактів хотіли отримати хаос і багато крові. Війська мали повернутись з АТО у Київ, і подальші події би подавали як громадянську війну”, – повідомив голова СБУ.

Він пообіцяв оприлюднити докази планування теракту, коли будуть оголошувати підозри та обирати запобіжні заходи наступним фігурантам.

А тепер порахуємо кількість потенційних виконавців теракту. Лише для 4 мінометів не менше 30 чоловік. Мінімум.

Якщо планувався штурм парламенту, КМУ, АП – дві-три тисячі бойовиків мінімум. І скільки вони протримаються без підмоги і боєприпасів? Кілька годин. То що, одночасно буде повітряний десант на Печерськ з Росії? Чи будуть захоплені аеропорти в Жулянах і Борисполі? Іншими словами, повноцінна війна з Росією. З усіма наслідками. Сумнівно, що Путін на таке піде. Хоча, чекати від того недопалка чогось нормального не можна…

Особисто я вірю в план мінометного обстрілу парламенту під час присутності там Президента і Уряду. Скляний дах. Реальна можливість поцілити у те коло, позбавивши український народ легітимної влади. І всі виконавці будуть з паспортами України, не сумнівайтеся! Претензії виставляти буде нікому. Росія тут ні до чого, як завжди. Іхтамнет.

Може знести той купол і залити бетоном?

Віктор Тригуб, редактор журналу “Нова Січ”

і

ютос

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*