Нема преси культурологічного направлення…

Сьогодні Чистий четвер – Великий день. День вирішальних дій. Особисто для мене він пройшов, починаючи зранку під стінами Верховної Ради України на підтримку Закону про мову, – закінчуючи в приміщенні Міністерства культури України, де мною, усвідомлено, було подано заяву про звільнення з посади генерального директора ДП “Національне газетно-журнальне видавництво”.

Більш двох років поспіль боротьби за виживання і функціонування друкованих ЗМІ культурологічного направлення вступили в завершальну фазу. Сьогодні реально і очевидно заради чого чиновники знищували державне підприємство і друковані ЗМІ.

Лицемірству Нищука і керівному складу Міністерства культури України немає меж. Особливо тоді, коли вже відновили практично всі Свідоцтва про державну реєстрацію друкованих ЗМІ і було зроблено ряд рішучих кроків на підтримку передачі нашого підприємства до складу Держкомтелерадіо України.

Міністр культури України Євген Нищук, як з`ясувалося, 28 березня 2019 року незаконно видав Наказ про передачу приміщення ДП “Національний центр Довженка”. Згоди ані від Фонду державного майна України, ані від ДП «Національне газетно-журнальне видавництво» про передачу такого майна не надавалося, рішення приймалося без участі і запрошення вказаних суб’єктів. Факти службового незаконного відчуження майна викладаю.

Отож, виходячи із вищезазначеного, маємо висновок, що Рішення про реформування друкованих ЗМІ відповідно до Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» свідомо не приймалося керівництвом Міністерства культури України з метою подальшого незаконного відчуження державного майна трудового колективу підприємства, до якого входить також і редакція газети «Кримська світлиця».

У Криму захопили приміщення редакції газети “Кримська світлиця” окупанти, а в Києві заволоділи псевдодержавники. Рейдерських захват приміщень відбувся на державному рівні. Редакції залишися на вулиці й без бюджетної державної підтримки у 2019 році. Бо відповідно до Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» приміщення редакцій повинні були б надаватися в пільгову оренду через Фонд державного майна України трудовим колективам редакцій, що створили новий суб`єкт підприємницької діяльності, іншими словами колективам реформованим виданням.

Залишаючи цю посаду, жодним чином не призупиняю боротьбу із нищівниками українського інформаційного простору. Більш того, даю всім зрозуміти, що моїми руками не буде знищено єдине в Україні національне державне видавництво, що спеціалізується на виданні друкованих засобів масової інформації, до якого входить редакція газети “Кримська світлиця”. Бо про подальші злочинні наміри вже всім відомі.

Залишаю повне право тепер виправити дану ситуацію Кабінет Міністрів України, якому надані всі грунтовні Рішення та рекомендаційні листи від РНБО, Комітету з питань культури і духовності Верховної Ради України, Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики Верховної Ради України.

Дивуюся позиції Адміністрація Президента України, й самому Петро Порошенко щодо подальшому зволіканню ініціювання питання відсторонення від займаних посад очільників та їх заступників Міністерства культури України та Міністерства інформаційної політики України.

Невже ці вибори нічого не навчили. Невже до сих пір немає розуміння того, що кадрова політика реально провальна. Чи це не Ваші слова були перед другим туром, якими Ви визнали свої помилки щодо кадрових призначень.

Багато гасел, пане Президенте, прозвучало, – й ніби усвідомлення прийшло, але слова чомусь до сих пір розходяться із справами! Час ще у Вас є – рівно місяць!

Не втратьте довіри тих, хто ще підтримує Вас!

Андрій Щекун

і

ютос