Хто долучиться до нової космічної гонитви

Космічна гонитва знову в розпалі, пише Washington Post.

Газета зауважує, що, як і в будь-якому хорошому голлівудському рімейку, цього разу на арені нові герої і сюжетні лінії, адже дістатися місяця хочуть не лише США, але й Китай та Індія.

Автори статті згадують, що після суперечки США та СРСР за те, хто першим дістанеться Місяця, про “найближчого сусіда Землі” майже забули. Але тепер наш супутник знову популярний.

На початку січня китайський космічний апарат приземлився на зворотний бік Місяця, а в лютому з мису Канаверал запустять у космос ізраїльський апарат, який згодом має опинитися на Місяці. Якщо це станеться, близькосхідна країна стане четвертою після США, СРСР та Китаю, якій вдалося посадити свою розробку на місячну поверхню. Також цього року до гонитви долучиться Індія.

В американському космічному агентстві НАСА заявили, що співпрацюватимуть із приватними компаніями, щоб якомога швидше “повернутися на Місяць”. У США працюють над програмою, яка має на меті відправити людей на Місяць до 2028 року.

“Цього разу ми летимо на Місяць, щоб там залишитись. Ми не просто залишимо там прапори й відбитки і повернемось додому, аби після цього не повертатись (на Місяць – Ред.) ще 50 років”, – цитує Washington Post Джима Бріденстайна з НАСА.

Газета відзначає, що в нинішній космічній гонитві є не лише жага до визнання і наукових відкриттів, як це було півстоліття тому, але й елемент жадібності. “Все більше корпорацій використовують нові технології, а також мають підтримку з боку багатих спонсорів. Останні марять про високодохідний бізнес на Місяці й у глибокому космосі, зокрема у вигляді видобування металів і копалин на місячній поверхні”, – пише видання.

Газета зауважує, що навіть оптимістично налаштовані експерти визнають, що багато компаній, які роблять ставку на бізнес у космосі, зрештою збанкрутують. Але це не робить перспективу стати першопрохідцем менш привабливою.

Washington Post нагадує, що у 2015 році американський Конгрес проголосував за закон, який надає американським компаніям право на копалини, які вони видобуватимуть у космосі.

“Космос – це вже бізнес обсягом 340 мільярдів доларів. Ми вважаємо, що через не так багато років це вже будуть трильйони доларів”, – цитує газета міністра торгівлі США Вілбура Росса.

і

ютос