Пласідо Домінго в НМАУ як тріумф

Київська Консерваторія стрімко повертається до звичного їй світового рівня. Якось вже забулися драматичні вибори ректора кілька місяців тому, боротьба, інтриги…

Тоді, за дружної підтримки студенства і викладачів, керівником Національної музичної академії України  став син славновідомого ректора НМАУ О.С.Тимошенка – професор Максим Олегович Тимошенко.

І все майже миттєво змінилося. Академія непомітно перейшла до європейського університетського стилю. І це помітили всі. Відразу пожвавилися міжнародні контакти. Відбувся грандіозний за результативністю візит до Китаю, відновилися контакти з ЄС і Америкою…

Але, справжнім тріумфом Максима Тимошенка став візит до НМАУ співака з планетарною славою Пласідо Домінго! І не просто візит, а початок плідної співпраці і дружби. Відповідно, репутація Академії імені П.І.Чайковського у світі, після таких спільних акцій, відкриває шлюз гостин інших артистів міжнародного рівня!

НМАУ відроджується, а Максим Тимошенко стає справжнім Ректором Академії з світовим рейтингом!

Академія влаштувала феєричний прийом Пласідо Домінго!

Вручення видатному оперному тенору Пласідо Домінго Диплома Почесного професора Академії – то була приємна миттєвість,а от вир емоцій, щастя, вдячність, розвій вражень від візиту до Академії кумира студентів і викладачів – понад годину панували у Великій залі Оперної студії. – повідомив сайт НМАУ.

Шквал овацій та вигуків «Віват, Маестро!» зустрів Пласідо Домінго ще на порозі Оперної студії. Крізь вітання пройшов видатний співак на сцену, де хор Академії виконав гімн закладу. Так почалася урочиста церемонія вручення Диплома Почесного професора НМАУ ім. П.І Чайковського.
Гостя привітав ректор Академії, професор Максим Тимошенко. Він зазначив, що це і велика честь, і справжній подарунок до 105-річчя Академії – вітати в її стінах славетного маестро. У день закоханих Пласідо Домінго прийшов до молоді, безмежно закоханої в музику і мистецтво загалом. Ректор наголосив, звертаючись до вщент, під саму стелю, заповненого залу: «З радістю виконав ваше, любі студенти, прохання. Ось він, великий Домінго, тут, перед вами і разом з нами. Вітаймо його!».

Зворушений і розчулений таким прийомом, маестро Пласідо Домінго подякував студентству, всьому колективу Академії та Ректору за честь і хвалу: «Стільки любові у день любові та дружби ви даруєте мені. Я вражений і вдячний. Музика, лише сім нот, але ж які чудеса вони здатні творити! Ми говоримо мовою музики. Я дарую людям щастя. А ви сьогодні даруєте мені щасливі плани на майбутнє. Я абсолютно вражений тією прекрасною роботою і атмосферою, яка панує в Академії під керівництвом Максима Тимошенка. Так, ось тут сьогодні в мене народилася мрія – повернутися до Києва, заспівати тут повноцінну оперну виставу, також диригувати виставою». Маестро щиро звернувся до студентів: «Дякую вам, молоді люди, за цей феноменальний бурхливий прийом. Я бажаю вам робити кар’єру музикантів успішну і таку, що приноситиме радість вам і вашим поціновувачам».

Пласідо Домінго отримав також цінні подарунки – картину київської художниці, великого друга Академії Наталії Лопухіної, а також вишиванку відомої у світі дизайнерки українського одягу Юлії Магдич.
Зворушений Пласідо Домінго на прощання вдруге взяв слово: «Я провів майже 4 тисячі концертів по всьому світові, я 100 разів диригував виставами… А в Києві лише один концерт… і такий прийом, такі овації. І вчора в палаці «Україна», і сьогодні тут, в музичній академії. Неперевершено! Я повернуся обов’язково. І ми ще співатимемо разом з вами!».

-14 лютого – це подвійне свято для творчої родини Національної музичної академії ім. П. І. Чайковського, адже сьогодні неперевершений оперний співак Пласідо Домінго ще раз відвідав консерваторію перед відльотом додому. – написав у ФБ ректор НМАУ Максим Тимошенко, – Мабуть символічно в День усіх закоханих великий Маестро вирішив зробити для нас незабутній подарунок до 105-річчя консерваторії та порадувати візитом тих, до кого вже встиг пройнятися щирою любов‘ю, тих, хто зумів розтопити серце Титана оперного Олімпу. Вже в аеропорту в очах великого Маестро стояли сльози та блищав непідробний захват від гостинного та по-родинному теплого прийому, що влаштувала для нього талановита спільнота консерваторії. Сьогодні ми вкотре довели студентам консерваторії, що мрії здійсненні, а їхня ініціатива враховується та заохочується.

-Наша співпраця принесла свої плоди – відомий Пласідо Домінго став почесним професором Національної музичної академії ім. П. І. Чайковського і це беззаперечний успіх світового рівня. – підкреслив Максим Тимошенко, -Я щиро вдячний студенству Академії за небайдужість до своєї alma mater та активність, також дякую своїй команді за високий рівень прийому всесвітньо відомого Пласідо Домінго. Я впевнений, що це лише початок наших здобутків і надалі наша планка буде лише зростати. А з шанованим паном професором Пласідо Домінго ми прощаємось, але ненадовго. З нетерпінням чекаємо нового візиту геніального оперного співака до консерваторії!

Плани нової команди Консерваторії – грандіозні.

Головне, аби не заважали.

Підтримка колективу і світової музичної спільноти – є!

В.Тригуб, сайт “Музика України”

і

ютос