Фольклор, сучасна музика, вишиванки…

Фольклор, сучасна музика, вишиванки, образотворче мистецтво і т.п є лише зовнішнім проявом культури українців, як і подібне у будь-якої іншої нації. Рівень культури ж кожної нації визначається ефективністю використання природних ресурсів та здатністю захистити ці ресурси від зовнішнього посягання.

В принципі, кількісним показником рівня культури нації є кількість мешканців на одиницю площі території з однаковими ресурсами. З тієї точки зору еталонними націями з найвищим рівнем культури можуть служити Японія та Швейцарія, які на мінімальних ресурсах зуміли створити максимально високий рівень ефективності використання цих ресурсів.

З огляду на те, що населення Світу різко зростає, загальна культура, тобто ефективність використання природних ресурсів настільки ж зростає.

В той же час в Україні невпинно і надзвичайно великими темпами скорочується кількість населення, що значить зниження такими ж темпами рівня культури українців. І ми маємо знати, що виною тут є не пройдохи при владі, а ми самі, що кінчених покидьків висовуємо в національні лідери, які формують умови для зниження ефективності використання нами наших природних ресурсів.

Очевидно, що нація, яка настільки неефективна рано чи пізно поступиться своїми ресурсами іншим націям, які є набагато ефективнішими.

Йдуть вибори. Задумаймося над цим застереженням і не оберімо в Президенти чергового паскудника!!!

Іван Макар

і

ютос