Україна стала найбільш олігархічною країною Європи

 

Олігархічна система, збудована “попередниками” і вдосконалена нинішньою владою, призвела до того, що по рівню концентрації коштів у руках кількох обраних — ми удвічі перегнали Росію і втричі — Польщу. І водночас український народ став найбіднішим народом Європи.

Так, за словами віце-президента Всесвітнього банку з питань Європи та Центральної Азії Сирілла Мюллера 3 найбагатших українці сконцентрували у свої руках 6% ВВП країни. І це — дуже оптимістичні оцінки.

Загалом, згідно з даними дослідження журналу “Фокус” спільно з інвестиційними компаніями, 100 найбагатших людей України володіють активами у 26 мільярдів доларів, що складає 1/3 сукупного держборгу країни або 68% бюджету на 2019 рік.

Але треба зауважити, що в ході дослідження оцінювалися лише офіційні декларації та активи без урахування тіньових схем, власної нерухомості та готівки. І тому ми сміливо можемо збільшувати ці цифри втричі.

Звідки взялися ці десятки мільярдів доларів у людей, які ще 25 років тому були звичайними громадянами, такими як усі? Звісно, вони їх не надрукували. Якщо в когось стало занадто багато грошей, то в когось їх не стало взагалі. Це — награбовані і вкрадені гроші в людей і держави за допомогою хитромудрих схем.

Це — наші мізерні зарплати, жебрацькі пенсії, розбиті дороги, це знищена економіка та соціальна сфера, це занепад медицини, освіти, науки, культури. І все це — заради збагачення кількох людей.

Для того, щоб народ не міг скинути це ярмо, створена ціла система контролю — політичного, економічного, юридичного та медійного.

Через своїх депутатів, міністрів та президентів вони проводять потрібні для них рішення, через підконтрольні суди — закривають нам рота, а через власні телеканали — обдурюють нас та відвертають нашу увагу від головних причин проблем у країні. А потім — купляють наші голоси на виборах і продовжують свій олігархічний шабаш.

Черговий шанс зламати цю систему Україна отримає в ході виборів, що наближаються. Так, приводів для оптимізму небагато, адже пропаганда з підконтрольних олігархам телеканалів добряче промиває мізки людям з тим, щоб вони знову обрали тих, хто нас обкрадав всі ці роки.

Але я все ж сподіваюся, що багато українців усвідомлюють: тільки змінивши політичні еліти та відсторонивши олігархів від влади ми зможемо, нарешті, відновити справедливість у країні та збудувати державу для людей, а не для купки обраних. Іншого шляху в нас немає, і ми ніколи не відродимо Україну, не скинувши олігархічного ярма.

Ольга Богомолець

і

ютос