Що ми знаємо про Ольгу Богомолець? І питання від студентів!

Відомий громадський діяч, політик Ольга Богомолець балотується в президенти України, але що ми про неї знаємо?

Група студентів-практикантів Університету “Україна” продовжує вивчати учасників президентських перегонів.

Спробуємо познайомити з кандидатом Ольгою Богомолець і задати наші фірмові 10 запитань кандидату. Якщо буде відповідь – опублікуємо!

Отже, офіційна біографія:

Ольга Богомолець народилася 22 березня 1966 року в м. Києві у родині лікарів. Мати — Катерина Олегівна Богомолець, професор, завідуюча кафедрою патологічної анатомії КНМУ ім. Богомольця, батько — Вадим Акимович Березовський, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри клінічної патофізіології Інституту фізіології ім. Богомольця.

Радник Президента України з гуманітарних питань. Народний депутат України, голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я.

Доктор медичних наук. Лікар та науковець з 25-річним стажем клінічної, дослідницької та викладацької роботи у сфері дерматоонкології, лазерної медицини, телемедицини. Капітан запасу медичної служби.

Громадський діяч. Ініціатор і координатор соціально значущих історико-культурних проектів

 

 

Навчання

У 1989 році закінчила з відзнакою Київський медичний інститут ім. О. О. Богомольця за спеціальністю «Лікувальна справа».

З 1989 по 1991 рік проходила клінічну ординатуру в Українському державному інституті удосконалення лікарів; отримала диплом лікаря-дерматовенеролога.

У 1993 році пройшла курс екологічної дерматології медичного Університету Томаса Джефферсона (Філадельфія, штат Пенсильванія, США).

У 1994 році закінчила Інститут дерматопатології Бернарда Акермана при Університеті Томаса Джефферсона (Філадельфія, штат Пенсильванія США).

Після повернення заснувала Клініку лазерної медицини доктора Богомолець, сьогодні відому як Інститут дерматології та косметології доктора Ольги Богомолець.

Того ж року захистила кандидатську дисертацію в Державниому Інституті підвищення кваліфікації лікарів.

У 2001 році закінчила факультет практичної психології Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова; має диплом практичного психолога.

У 2003 році у Національному медичному університеті ім. О. О. Богомольця здобула ступінь доктора медичних наук за спеціальністю «Шкірні та венеричні хвороби».

У 2008 році здобула кваліфікацію спеціаліста з організації охорони здоров’я в Національній Медичній Академії післядипломної освіти.

У 2013 році пройшла курс навчання Міжнародної спільноти «Аспен-Україна».

У 2014 році пройшла курси підвищення кваліфікації в Українській військово-медичній академії в Києві. Отримала Свідоцтво про підвищення кваліфікації з управління та організації військової медицини.

 

Наукові ступені

В 1993 році захистила кандидатську дисертацію в Державному інституті підвищення кваліфікації лікарів.

В 2003 році – докторську дисертацію в Київському медичному університеті. Тема докторантури – «Судинні невуси: патогенез, діагностика, лікування».

 

Професійна і викладацька діяльність

З 1989 по 1991 рр. працювала в Центральному Київському шкірвендиспансері лікарем-дерматологом і і клінічним ординатором (відповідальна за клінічний прийом, огляд та лікування пацієнтів.

З 1991 по 1993 рр. – старший науковий співробітник лабораторії радіологічної патології Міністерства охорони здоров’я України. Була відповідальна за всі аспекти досліджень морфологічних наслідків радіологічного ураження шкіри внаслідок Чорнобильської катастрофи. Водночас працювала (до 1994 р.) консультантом-волонтером по обстеженню й лікуванню особистого складу МВС України в зоні ураження ЧАЕС.

З 1995 до 2000 рр. – завідуюча відділенням гістопатології шкіри Київського обласного шкірвендиспансеру.

В 1997 році заснувала власну Клініку лазерної медицини. З часом клініка переросла в Інститут дерматології та косметології доктора Богомолець. Від 2003 року Ольга Богомолець є головним лікарем цього інституту.

З 2000 по 2002 рік – лікар-дерматовенеролог Київського міського шкірно-венерологічного диспансеру.

З грудня 2004 року до жовтня 2005 року – особистий лікар Президента України Віктора Ющенка.

З 2007 по 2014 рр. – професор кафедри дерматології та венерології Київського Національного медичного університету, відповідальна за базовий англомовний курс дерматології для іноземинх студентів.

У 2008 році організувала Всеукраїнський благодійний марафон здоров’я, в рамках якого було оглянуто 61553 дітей-сиріт в 26 містах всій Україні.

З 2009 року по сьогодні – організатор та координатор благодійного волонтерського проекту міжнародної програми Європейської Академії дерматології «Євромеланома – День меланоми» в Україні (http://www.rodinki.com.ua ). В його рамках на сьогодні підготовлено 100 лікарів-дерматологів, оглянуто  18704 пацієнти, виявлено 1637 випадків раку і передракового стану шкіри.

З 2010 року по сьогодні – автор і куратор курсу лекцій з базової дерматоонкології та дерматоскопії для лікарів у Харківському державному медичному університеті.

В 2012 році заснувала портал дистанційної діагностики новоутворень шкіри “Інститут теледерматології”.

Громадсько-політична, меценатська діяльність

В жовтні 1990 р. – медичний волонтер студентської “Революції на граніті” в Києві.

В 2004-2005 рр. – координатор медичної служби Майдану під час Помаранчевої революції в Україні.

2006–2008 – депутат Київської міської ради. В Київраду пройшла по списках партії “Наша України”. Очолювала постійну комісію охорони здоров’я та соціального захисту Київради (відповідальна за створення аналітичної дослідницької програми для 187 київських державних лікарень). В 2008 році добровільно склала мандат депутата.

2007  – засновник історико-культурного комплеку «Замок Радомисль» з найбільшою в світі колекцією українських домашніх ікон і старожитностей (www.radozamok.com.ua )

2013–2014 – Координатор медичної служби Євромайдану під час Революції Гідності в Україні

2014 – засновниця Міжнародного музичного фестивалю “Музика Шопена під відкритим небом”. Цього року фестиваль пройде вдруге.

25 травня 2014 року – участь у позачергових виборах Президента України (за результатами голосування обійняла 8 позицію з 20 претендентів, отримала 345 384 голосів).

26 жовтня 2014 р. – обрана народним депутатом України на позачергових виборах до Верховної Ради України. Голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я

З 1 вересня 2014 – призначена радником Президента України з гуманітарних питань.

2015 – Організатор і розробник благодійного проекту “Люди допомагають людям”, мета якого – допомога без посередників та благодійних фондів сім’ям загиблих учасників Революції Гідності та солдатам, які віддали життя, захищаючи Україну в ході збройного конфлікту на Донбасі.

2015 – Організатор і розробник програми “Україна 80+”, мета якого – сприяння збільшенню тривалості життя в Україні.

2015 – Ініціатор створення першої в Україні Військово-медичної доктрини.

Як кандидат вона представила свою передвиборну програму:

Я, Ольга Богомолець, готова взяти на себе відповідальність за долю України та даю Клятву Державотворця.

Я клянуся чесно і віддано служити народу України, берегти його цінності, дбати про його захист і добробут, справедливість, соціальну відповідальність, гідність і єдність держави – нової держави – без корупції, зловживань і брехні.

З вірою у Бога, з надією у серці, з любов’ю до країни Я ЗОБОВ’ЯЗУЮСЬ:

  1. Створити високопрофесійний Уряд, який проводитиме активну, миротворчу, євроінтеграційну зовнішню і внутрішню політику в інтересах збереження цілісності та розбудови України.
  2. Об’єднати громадян усіх регіонів України навколо спільних і справжніх цінностей: подолання і унеможливлення корупції, захисту і розбудови справедливої, успішної, соціально відповідальної держави.
  3. Розбудувати, захистити, зцілити і укріпити Українську Державу – вільну і незалежну економічно, енергетично і духовно.
  4. Збільшити тривалість життя громадян України та створити в усіх регіонах України територіально доступну, ефективну, професійну систему охорони здоров’я із застосуванням новітніх діагностичних і лікувальних технологій.
  5. Створити в усіх регіонах України територіально доступну, якісну, конкурентну, сучасну систему базової освіти і забезпечити державні передумови для отримання європейської освіти нашими дітьми.
  6. Розбудувати громадянське суспільство з наданням розширених прав територіальним громадам, розробити і втілити засоби впливу громадянського суспільства на владу, створити інструменти для контролю за діями влади і чиновників.
  7. Створити пріоритетні умови для розвитку вітчизняного виробництва і вітчизняного підприємництва, а також справедливі, рівно доступні умови для великого, середнього та малого бізнесу, які забезпечать нові робочі місця та розвиватимуть конкурентоспроможну економіку.
  8. Підтримати пріоритетний розвиток екологічно чистих та енергозберігаючих технологій, агропромислового комплексу, ІТ та високоточних технологій, транспортної та туристичної галузі.
  9. Впровадити у суспільство нову модель справедливого відкритого виборчого процесу без політичної корупції і залежності від олігархів. Ще у 2014 році провести позачергові вибори до Верховної Ради України.

В умовах зовнішньої агресії у нас є вибір – або зробити швидкі та ефективні реформи і стати країною нового якісного рівня з відповідальною та професійною владою, справедливою соціальною системою та боєздатною армією, або, використовуючи віроломну агресію сусіда, відмовитися від необхідних реформ та зберегти ту систему влади, яка дозволяє чиновникам бути неконтрольованими, надає їм можливість збагачуватись на бідах мого народу.

Я дам громадянам право відкликати чиновників, правоохоронців, суддів і політиків, які перейшли межу закону і моральності. Система влади буде такою, щоб не було спокуси корупції, щоб ми не вибирали хорошого «царя» чи «гетьмана», а могли мати ефективного керівника, який би служив народу і ніс перед ним відповідальність за свої дії, щоб в управлінні державою основними критеріями були професійність, патріотизм і відповідальність, а не вміння і бажання контролювати фінансові потоки, щоб політика перестала бути синонімом підлості, зрадництва, корупції та швидкого збагачення.

У владу мають йти люди, які будуть служити громадам і державі, а не заробляти гроші на Державному бюджеті. У Верховну Раду мають йти люди, які приймають закони, а не зберігають і нарощують свої статки.

Я маю організаційний досвід і довіру людей. Я була в епіцентрі бойових дій і рятувала життя людей по обидві сторони барикад. Я не боюся мати у своїй команді розумних і професійних людей. Мій досвід допоможе мені врятувати країну у цей важкий період. Моя країна хвора, і її треба лікувати. Діагноз зрозумілий – це корупція і безвідповідальність.

Студенти-практиканти Інституту філології і масових комунікацій Університету “Україна” підготували кілька питань кандидату О.В.Богомолець, і просили б письмово на них відповісти для публікації.

Пані Олю, розкажіть про Вашу легендарну родину! Адже Ваш рід назавжди увійшов в історію України.

Чи розумієте Ви труднощі молоді з освітою, житлом, кредитами, роботою? Що порадите з висоти власного досвіду?

В чому суть Вашого протистояння з нинішніми керівниками МОЗ і особисто з Уляною Супрун? Думки в суспільстві розділилися, що тривожить. Чи не варто частіше пояснювати причини конфлікту?

Яку музику Ви слухаєте? Які книги читаєте? Які фільми та серіали дивитеся? Які книги порадите молоді? Розкажіть про замок “Радомисль”!

Чи зможете коротко описати геополітичне становище України у світі і окреслити напрям розвитку країни?

Ваше ставлення до медичної реформи, «оновленої» МВС, пенсійної, адмінреформи…І взагалі, оцінка діяльності команди П.Порошенка…

Україну нищить корупція. Які Ваші рецепти її подолання?

Ваш план вирішення проблеми Криму і Донбасу? Чи підете на переговори з Путіним?

Ваш прогноз – хто стане Президентом України, вкажіть ймовірну трійку лідерів перегонів?

Гостро стоїть проблема наркоманії і алкоголізму серед молоді. Як з цим боротися?

Це лише малий відсоток питань, які задали мої друзі-студенти. Через нашого куратора практики ми спробуємо надіслати їх О.В.Богомолець і сподіваємося отримати письмові відповіді, які опублікуємо!

Ми продовжуємо вивчати кандидатів у Президенти!

Підготував Ростислав Тригуб, студент Університету “Україна”

 

і

ютос