Трамп скасував зустріч з Путіним через неповернення Україні захоплених кораблів та моряків

Президент США Дональд Трамп скасував свою раніше заплановану зустріч із президентом Росії Володимиром Путіним в рамках саміту G-20 у Буенос-Айресі. Про це президент США заявив на своїй сторінці у Twitter.

При цьому президент назвав причиною свого рішення факт неповернення Україні раніше захоплених Росією українських суден та членів їх екіпажів.

Саміт G-20 в Аргентині відбудеться з 30-го листопада по 1-ше грудня.

З огляду на той факт, що з Росії Україні не повернули кораблі та моряків, я вирішив, що в інтересах усіх сторін буде скасувати мою раніше заплановану зустріч в Аргентині із президентом Росії Володимиром Путіним. Я нетерпляче чекаю змістовного саміту знову щойно цю ситуацію буде вирішено”, – написав Трамп у Twitter.

Про своє рішення Трамп твітнув очевидно дорогою до саміту в Аргентині. За лічені хвилини до відбуття він заявив журналістам, що його рішення щодо саміту буде базуватись на доповіді про ситуацію навколо Керченської протоки.

З огляду на той факт, що з Росії Україні не повернули кораблі та моряків, я вирішив, що в інтересах усіх сторін буде скасувати мою раніше заплановану зустріч в Аргентині із президентом Росії Володимиром Путіним

“Мабуть я зустрінусь із президентом Путіним, ми не не визнчались щодо цієї зустрічі. Так я думав про це, але рішення немає. Вони хотіли би цієї зустрічі. Час для зустрічі хороший. На борту літака я отримаю повну доповідь щодо того, що сталося, і зважаючи на цю доповідь, ми ухвалимо рішення щодо моїх дій”, – заявляв Трамп перед тим, як зрештою повідомив про скасування зустрічі із Путіним.

Раніше президент України Петро Порошенко заявив в інтерв’ю американським ЗМІ, що хотів би щоб під час зустрічі із Путіним Дональд Трамп закликав Володимира Путіна забратись геть з України.

Західні коментатори, політики, представники української діаспори закликали лідерів країн G-20 не зустрічатись із Володимиром Путіним під час саміту в Аргентині.

і

ютос