Окупанти вивезли у місто з середньорічною температурою -7C° дві тисячі шахтарів з Донбасу

Росія перевозить до Якутії українських шахтарів з тимчасово окупованих територій Донеччини та Луганщини. За Урал відправили дві тисячі шахтарських сімей, таке рішення ухвалив роботодавець гірників – російський холдинг «Колмар», пише ZN.ua.

Офіційною причиною такого рішення стала відмова від вахтового методу. Відповідно, всі співробітники тепер повинні жити там, де працюють, повідомив «РБК» голова холдингу Артьом Левін.

Усі шахтарі, які переїхали, а також члени їх сімей, вже отримали громадянство РФ і оселилися в місті Нерюнгрі. Компанія зізналася, що допомогла гірникам отримати російські паспорти.

Українські шахтарі їдуть до Якутії через відсутність роботи на окупованих територіях. Багато шахт у Донбасі зараз занедбані та затоплені. Жителі Якутії не хочуть працювати на місцевих шахтах через низькі зарплати і важкі умови праці.

Холдинг «Колмар» включає вугледобувні підприємства, трейдингові і логістичні компанії. Усі вони займаються видобутком, збагаченням і поставками вугілля з Якутії.

У 2016 році холдинг найняв 200 українських шахтарів. Тоді гендиректором «Колмар» був Сєргєй Цивільов, який в 2018 став заступником губернатора Кемеровської області. Цивільов володів 70% акціями «Колмар», після призначення заступником губернатора ці акції перейшли до його дружини. Сєргєй Цивільов – уродженець Маріуполя.

30% акцій належить Геннадію Тимченку – відомому російському мільярдеру, який активно інвестує в енергетичні проєкти. Тимченко близький до президента РФ Владіміра Путіна, в 1990-х роках він разом з Путіним брав участь в приватизації підприємств в Санкт-Петербурзі.

5 серпня міністр оборони РФ Сергій Шойгу заявив, що в Сибіру потрібно побудувати до п’яти великих міст, які стали б економічними центрами. Кожне з міст має відповідати за конкретну сферу діяльності.

«Нам необхідно в Сибіру побудувати три, а краще п’ять великих науково-промислових, економічних центрів, простіше кажучи – міст з населенням 300-500 тисяч, краще – до мільйона осіб. І не просто місто побудувати і столицю сюди перенести», – цитує російського міністра «Комерсант».

Шойгу також висловив жаль з приводу того, що в сучасній Росії не можна реалізувати такі масштабні проєкти, які реалізовувалися за часів СРСР. Тобто, завдяки безкоштовній робочій силі, левову частку якої складали в’язні ГУЛАГу.

Нерюнгрі   – місто, центр Нерюнгринського району Республіки Саха (Якутія) Російської Федерації, що утворює міське поселення міста Нерюнгрі.  Середнорічна температура — −6,9 °C.

«Аргумент»

і

ютос