Донецьк при владі “ДНР” вже не місто гірників: Усі шахти не працюють, шахтарі поїхали

У Донецьку закриті майже всі шахти, гірники масово виїхали на Росію на заробітки.

Донецьк остаточно втратив звання шахтарської столиці, оскільки тут майже не залишилося функціонуючих вугледобувних підприємств.

Про це заявив голова “Донецької профспілки працівників вугільної промисловості”, депутат “народної ради “ДНР” Генадій Ковальчук, передає Depo.Донбас.

За його словами, повноцінно в місті працює лише шахта імені Скочинського, де діє дві ділянки. Також продовжує функціонувати шахта імені Засядька, але там роботи зараз ведуться фактично в одній лаві.

Формально відкрита шахта імені Челюскінців, але там вже більше року не видобувають вугілля.

Відомо, що закрити шахти Скочинського і Засядька складно через техногенні причини: якщо перестане працювати Скочинського, зупиниться водовідлив, а це небезпечно для людей, що живуть неподалік, і екології водойм, розташованих в регіоні. Якщо шахту ім. Скочинського закрити, то необхідно буде будувати потужний водовідлив, на спорудження якого знадобляться величезні кошти. Аварійна ситуація з водовідливом склалася також на шахті імені Засядька. Шахта має гідрозв’язки з шахтами “Бутівська” і “Путилівська”, які були зруйновані ще під час бойових дій в 2014-му, їхні водовідливні комплекси були зупинені.

За словами Ковальчука, відтік кадрів відбувся колосальний, дуже багато донецьких шахтарів тепер працюють на півночі Росії, в Москві на “метробуді”.

Нагадаємо, працівники шахти ім. Засядька в окупованому Донецьку не отримували зарплату за да місяці, грошей немає, оскільки контрагент не розплачується за поставлене вугілля. Зарплата на шахті усього 11064 тис. рублів ( $150).

Журналіст регіональної редакції Depo.Донбас

і

ютос