В “ДНР” у школах посилять російську і вивчатимуть грецьку мову

На окупованій Донеччині за російським зразком вводять у школах предмет “рідна мова”.

“Рідна мова” в російській навчальній програмі була введена в регіонах РФ в якості можливості для жителів, де говорять на десятках національних мов, писати і читати рідною мовою.

На Росії ведений цей предмет був після подій в деяких суб’єктах Федерації, коли корінні жителі почали протестувати проти того, що їхню мову дискримінують і навіть карають за бажання вчити її в школах і використовувати на офіційному рівні, повідомляє Depo.Донбас з посиланням на паблік “Донбасский кейс”.

В “ДНР”, де не залишилося ніякої мови, крім російської, вирішили скопіювати програму РФ і теж ввести “рідну мову”.

“Називатися він буде” Рідна мова “. Але мало хто ще розуміє з філологів, що і як буде. Такий курс є на Росії, але там під “рідною мовою” може розумітися будь-яка з місцевих корінних, у нас же це буде, швидше за все, тільки російська. Хоча не виключено, що десь в Старобешевому в якості рідної мови будуть вивчати грецьку “, – розповів Telegram-каналу” Донбас вирішує “на умовах анонімності один з викладачів російської мови в Донецьку.

Нагадаємо, в “ДНР” ще в другій половині 2014 року було ухвалено дві “державні” мови – російську і українську, яка взагалі ніяк не використовувалася. Але в 2020 році “ДНР” ухвалила, що тільки російська буде “державною”.

Крім того, на окупованій частині Донецької області “завкафедри” російської мови клону ДонНУ В’ячеслав Теркулов хотів скласти словник “донбаської мови.”

і

ютос