В окупованій Горлівці річку перефарбували шахтними водами

В окупованій Горлівці на Донеччині показали, як виглядає річка Залізна балка після того, як в неї потрапили шахтні води

  •  
В окупованій Горлівці річка стала коричн…

Через непрацюючі водовідливи в “ДНР” води річки в Горлівці стали коричнево-рудими.

Колір води говорить про те, що вона насичена речовинами, металами, які проникли в воду з устаткування, залишеного в шахтах., повідомляє Depo.Донбас з посиланянм на паблік “Донбасский кейс”, де опублікували фото.

Речка Железная балка в Горловке загрязнена

Речка Железная балка в Горловке рыжая вода

“Якщо терміново не вжити заходів щодо шахтних водовідливів в “ДНР”, наслідки можуть бути катастрофічними”, – зазначається у повідомленні. Ситуація може стати гіршою, якщо в “ДНР” закриють шахту ім.Скочинського і шахту ім. Засядька.

Шахта імені Скочинського, розташована в Донецьку, вона вже давно є збитковою і знаходиться під загрозою закриття.

Але якщо закрити шахту, зупиниться водовідлив, а це небезпечно для людей, що живуть неподалік, і екології водойм, розташованих в регіоні. Якщо шахту ім. Скочинського закрити, то необхідно буде будувати потужний водовідлив, на спорудження якого знадобляться величезні кошти. Ситуація з даної шахтою небезпечна ще й тим, що в неї перетікають підземні води з декількох інших шахт.

Аварійна ситуація з водовідливом склалася також на шахті імені Засядька. Шахта має гідрозв’язки з шахтами “Бутівська” і “Путилівська”, які були зруйновані ще в ході бойових дій в 2014-му, їхні водовідливні комплекси були зупинені.

Це все загрожує затопленням значних територій, забрудненням водойм.

Нагадаємо, в “ДНР” кажуть, що намагаються терміново вирішити питання щодо затоплення шахти ім. Засядька, при цьому рекомендації інженерів й досі ніхто не впровадив і необхідних грошей не виділили.

і

ютос