Журналісти показали, як виглядають села в тилу окупованого Донбасу

Журналісти з’їздили в тил непідконтрольної Україні частини Донеччини, аби подивитися, як там живуть, чого не вистачає людям та чому села “вимирають”

Журналісти показали, як виглядають села…

Фото: Радіо Свобода

Як передає Depo.Донбас, про це дізналися журналісти проєкту Радіо Свобода “Донбас Реалії”.

Зазначається, що навіть в глибокому тилу окупованих територій говорять про заблоковані бойовиками КПВВ.

“У мене от дочка – на тому боці. Як? Завжди їздив. Хоч зрідка, але їздив. Зараз не можу. Пункти закриті. Біда, словом. Чекаємо на мир”, – каже чоловік з “ДНР”.

Савур-Могила – місце жорстких боїв літа 2014-го на Донбасі. Вершина, де до війни була стела, а після боїв – завали з бетону і металу, зараз більше нагадує будмайданчик.

Фото: Радіо Свобода

Петрівське – в шести кілометрах від Савур-Могили. Тут досі доволі багато поруйнованих будинків. Місцевий житель запевняє, що багато людей не виїхали:

Як видно з фото, клуб розбитий, лишилося будинків 15.

Вдень на вулицях малолюдно – є магазин, але фактично це єдина робота тут.

“Лише в місто їхати. Або зараз ще більше людей до Росії. Всі туди. Молодь переважно – всі туди їдуть”, – каже місцева жителька.

Фото: Радіо Свобода

Інше село поруч – Степанівка. У 5 км східніше Петрівського – ще ближче до кордону з РФ – тут у багатьох будинків свіжий шифер, але місцеві твердять, що руїн ще багато.

Як кажуть люди, до війни тут було 300 будинків. До повного відновлення ще далеко – руїни, місцями, тягнуться вздовж вулиці.

На дорожньому знаку, де вже і не розгледіти назви іншого села Савурівка – це теж поряд з вершиною. Житлові будинки сусідять зі щільно затягнутими зеленню забудовами.

“Час йде, молоді роботи немає. Старенькі помирають”, – коротко описує ситуацію в селі жінка, яка приїхала сюди на літо.

Фото: Радіо Свобода

і

ютос