Сенатор Роб Портман: Для мене за честь – бути другом величного народу України

Сенатор США Роб Портман прокоментував визнання його “другом України” у рубриці газети KyivPost.

Для американського сенатора було за честь – отримати символічний орден Ярослава Мудрого.

“Так само для мене важливо бути другом величного народу України”, – сказав сенатор від штату Огайо.

“Україна є сильним союзником Сполучених Штатів, і я з гордістю підтримую президента Зеленського та народ України у протистоянні російській агресії і підтримую право України на суверенітет та територіальну цілісність”, – заявив сенатор Портман у коментарі Голосу Америки.

Напередодні найбільша англомовна газета України KyivPost у своїй тижневій рубриці “Друг та ворог України” визнала американського сенатора від штату Огайо “другом України” за його позицію проти закінчення будівництва газопроводу “Північний потік-2” .

Під час слухання у Комітеті закордонних справ Сенату 8 червня сенатор Портман розкритикував позицію Адміністрації Президента США щодо завершення будівництва трубопроводу.

Зокрема він заявив, що газопровід Кремля “матиме згубний вплив особливо … на Україну, яка дуже потребує ці близько 3 мільярдів транзитних коштів”, – сказав сенатор під час слухань.

Звертаючись до Державного секретаря США Ентоні Блінкена Портман додав: “Я знаю, що ви особисто маєте сильну позицію в цьому питанні, що Північний потік-2 не є в наших інтересах”.

і