Три нововведення в “ЛНР” і “ДНР”, від яких впадаєш у відчай: І виїхати, і жити неможливо

Лише за півроку окупаційні адміністрації в “ДНР” і “ДНР” ухвалили такі зміни, які погіршать життя мешканців на дуже довгий час. Здавалося б, куди гірше? Але для “русского міра” дна немає

Три нововведення в "ЛНР" і "ДНР", від як…

Сім років частина Луганської і Донецької області під окупацією Росії, і чим далі, тим більше ця територія перетворюється на гетто із вбогим населенням, яке путінські ватажки мають за рабів.

“ЛНР” змінила правила в’їзду і виїзду через КПВВ у Станиці

Коли ми у січні писали про П’ять загроз для мешканців “ЛНР” і “ДНР” у 2021 році, то пункт про ізоляцію людей на підконтрольній Росії території був на першому місці.

В “ДНР” жорсткі обмежання діють давно – там КПВВ “Новотроїцьке” (Оленівка) працює два рази на тиждень, для виїзду з “ДНР” потрібна українська прописка, а для в’їзду необхідно отримати дозвіл “міжвідомчого оперативного штабу”. Виїзд з “ДНР” жителям, які не мають реєстрації на підконтрольній уряду України стороні, можливий тільки як виняток у разі отримання ними дозволу з таких підстав, як лікування або возз’єднання з сім’єю. Фактично ж, дозволи отримати дуже важко.

Тепер є обмеження і з боку “ЛНР”. Наприкінці травня тамтешній ватажок Леонід Пасічник підписав “указ”, згідно з яким жителі “ЛНР” з місцевою реєстрацією відтепер мають право проїхати на територію України не частіше ніж один раз на місяць.

Тут треба пояснити, що мається на увазі під фразою “раз на місяць”, адже вона вже звучала. Раніше мешканці з реєстрацію на окупованій Луганщині могли раз на місяць виїхати з “ЛНР” і в’їхати. Тобто якщо у березні людина виїжджала з Луганська через Станицю Луганську і в березні ж поверталася через КПВВ назад до Луганська, це вважалося “один раз на місяць”.

Тепер фразу “один раз на місяць” в “ЛНР” трактують інакше – це означає, якщо в людини реєстрація на окупованій Луганщині і вона виїхала з Луганська, то щоб повернутися, потрібно чекати на українській території місяць – інакше не впустять.

І так само, якщо людина з реєстрацією в “ЛНР” живе постійно у вільній частині Україні, але потрібно в’їхати в Луганськ, то, щоб виїхати, доведеться чекати місяць, інакше не випустять. Зазвичай ніхто чекати не захоче, тож їхатиме через Росію – бізнес таких пасажирських перевезень в “ЛНР” квітне.

Деякі мешканці місяць тому писали, що мали проблеми з виїздом, тобто ще до офіційного “указу” Пасічника.

комментарии в фб по поводу пропуска в лнр и днр

У виняткових випадках можна отримати окремий дозвіл на додаткову поїздку, але дати його повинен так званий “голова санітарно-протиепідеміологічної комісії “ЛНР”, тобто домогтися дозволу малореально.

Правила, що стосуються в’їзду в “ЛНР” громадян, які не мають реєстрації на підконтрольній Росії Луганщині, фактично не змінилися. Для них вільний в’їзд залишається заблокованим, треба відправити заявку через сайт “МГБ “ЛНР”, отримати дозвіл і попередньо потрапити у спеціальні списки на підставі кількох причин: лікування (реабілітація), навчання, необхідність догляду за близьким родичем, поховання родича.  Люди тижнями очікують дозволу, щоб в’їхати, навіть маючи всі вище перераховані підстави.

скриншот с фб про ситуацию в лнр

Обов’язковий призов чоловіків в армію “ЛНР” і “ДНР” і заборона на виїзд

З квітня в “ЛНР” і “ДНР” розпочалася процедура призову цивільного населення чоловічої статі на безкоштовну військову службу. Перший призов молодиків з 18 до 27 років був, так би мовити, пробним, але не варто розслаблятися. Пушилін наказав готуватися до призову всім чоловікам в “ДНР”. Це процес незворотній, служитимуть усі, навіть ті, хто не має бажання. Молоді люди на окупованій Луганщині, які станом на 2014 рік були дітьми 11 років, вже дорослі – їм 18, тож їх якраз першими вчитимуть воювати і вбивати українців. Призиватимуть усіх – і студентів, і так званих “держслужбовців”.

Втекти буде складно, ухилянти від добровільно-примусового призову в окупаційну армію не зможуть виїхати за “ЛНР” і “ДНР”. Вже зараз на всіх блокпостах біля російського кордону, а також біля лінії розмежування на двох працюючих КПВВ у чоловіків призовного віку перевіряють паспорти і довідки з військкоматів, затримують, збирають відбитки пальців.

Незабаром заборона на виїзд для молодих чоловіків стане офіційною, ватажок Денис Пушилін видасть якийсь указ і все.

Чим загрожує для людини служба у незаконному збройному формуванні, чим і є армії “ДНР” і “ЛНР”, довго пояснювати не треба: майбутнього у такого службовця не буде ані в Україні, ані на Росії.

Це поки що Росія закриває очі на бойовиків, які їздять на її територію, але все може змінитися через рік чи через п’ять. В один момент люди з російськими паспортами (а молодь на окупованому Донбасі має російські паспорти), які служили в “ДНР” і “ЛНР” , можуть стати злочинцями, адже Росія офіційно “республіки” і їхні армії не визнає.

В “ДНР” серед школярів і студетнів шукатимуть екстремістів

На окупованій Донеччині з школярів і студентів робитимуть “нормальних громадян “ДНР”. Що це означає: всіх неблагонадійних, які виказували якесь невдоволення, вноситимуть у списки потенційних екстремістів і терористів.

Щоб дізнатися, хто такий екстреміст для влади в “ДНР”, варто подивитися новини про”судові вироки” тим, кого саджають на 10-15 років за звинуваченням у “співробітництві з Україною”. І стає зрозумілим, що малолітній екстреміст – це той, хто хоч якось симпатизує Україні, або з раціональних причин розуміє, що в “ДНР” робити нема чого, і хоче виїхати в українську сторону на навчання.

“Йдеться про дітей, в яких вже є якісь прояви. Щоб цих дітей не втратити, щоб вони не перейшли “червону лінію”, тут йдеться про такі списки. Ми повинні подивитися, поговорити з цими дітьми, запросити психологів, і після цього повернути їх з “соціальних мереж” до нормального життя. Зробити з них нормальних громадян “ДНР”,  – ділився планами на молоде покоління “заступник голови уряду “ДНР” Володимир Антонов. Списки розроблятиме спеціальна комісія, а також “рада протекторів по виховній роботі”.  Потім процес збираються впровадити на законодавчому рівні.

Іншими словами, дітей накачуватимуть пропагандою, залякуватимуть і робитимуть з них “громадян “ДНР” – безправних, мовчазних, покорних рабів. А враховуючи те, що в “ЛНР” рішення приймають зеркально з “ДНР”, то екстремістів сред молоді скоро шукатимуть і там.

Журналіст регіональної редакції Depo.Донбас

і

ютос