На непідконтрольному Донбасі закрито десятки шахт без дотримання екологічних процедур

На непідконтрольному Донбасі закрито десятки шахт без дотримання екологічних процедур.

Забруднена радіацією вода може потрапити в Азовське море

Фото: ІА «Вчасно В уряді вважають, що для обстеження закритих шахт необхідно направити експертів МАГАТЕ Фото: ІА «Вчасно В уряді вважають, що для обстеження закритих шахт необхідно направити експертів МАГАТЕ

На тимчасово окупованих українських територіях вже закрито десятки вугільних шахт без дотримання екологічних процедур, що загрожує безпеці регіону. Про це прем’єр-міністр України Денис Шмигаль розповів на зустрічі із Спеціальним посланником Президента США з питань клімату Джоном Керрі, присвяченій енергетичній безпеці та співпраці у сфері відновлювальної енергетики й «зеленого» переходу. Про це повідомляє Урядовий портал.

Він підкреслив, що на деяких об’єктах є ризик потрапляння забрудненої радіацією води до питних горизонтів, і через річкову систему — до Азовського моря.

«Для обстеження цієї ділянки необхідно направити експертів МАГАТЕ. Організація такої спостережної місії — це внесок у безпеку регіону. Адже на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей розташовувалось майже 1200 джерел іонізуючого випромінювання», — зазначив Шмигаль.

Водночас він зауважив, що на східних територіях України є простір для створення нової економіки, заснованої на кліматичній нейтральності.

«Ця територія багата сировиною, там є кваліфіковані кадри. Там може бути створено кластер сучасних виробництв. В уряді вже розробляють відповідну стратегію, метою якої є створення особливих стимулів для інвесторів», — підкреслив прем’єр і додав, що участь США у цих проектах могла б стати прикладом для світу. 

Нагадаємо, що Донбас може перетворитися на другий Чорнобиль через екологічну катастрофу.

 

і

ютос