Харків розпочав виробництво танка Т-84 «Оплот-2М»

У Харкові завод ім. Малишева з лютого 2021 року розгорнув виробництво основного бойового танка Т-84 «Оплот-2М» на замовлення Державної компанії «Укрспецекспорт».

Про це повідомив генеральний директор підприємства Василь Крилас в інтерв’ю «Укрінформу».

За його словами, перший «Оплот-2М» виготовляється як зразково-показовий екземпляр. Для його створення залучено низку державних оборонних підприємств.

«Це буде справжня бойова машина, найкраща з кращих. Дійсно, трохи дешевше, але тільки тому, що практично всі наші партнери-комплектатори пішли нам назустріч і поставлять продукцію майже за собівартістю, з мінімальним прибутком», – розповів Василь Крилас.

Він зазначив, що у 2020 році був виготовлений один зразок танка, але його майже моментально перекупили іноземні замовники. Т-84 викликає непідробний інтерес у Єгипту і деяких арабських держав.

Основний бойовий танк Т-84 «Оплот» – український ОБТ, розробник якого – Державне підприємство «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені Морозова». Єдиним великим оператором танка, крім Збройних сил України, є королівська армія Таїланду. Вона має 49 Т-84, які були поставлені протягом 2014-2018 років за контрактом 2011 року.

і

ютос