Єрмак звинуватив Козака в маніпуляціях і відкинув ініціативи Кремля по Донбасу, — ЗМІ

 

Про це йдеться в листі глави Офісу президента України Андрія Єрмака до “понормандських радників” у відповідь на лист Козака. Відповідь Єрмака виявився в розпорядженні “Європейської правди”, передає “ДС”.

У листі Єрмак повідомив, що українська сторона уважно ознайомилася з листом Козака від 19 березня і здивована “своєрідною інтерпретацією підсумків останньої відеоконференції політичних радників лідерів країн “нормандського формату”.

“Попри доволі напружений характер дискусій і відсутність спільного бачення з більшості питань, що були предметом нашого обговорення, хочу нагадати, що саме українська сторона негайно після завершення відеоконференції ініціювала скликання позачергового раунду консультацій у форматі Робочої підгрупи з безпекових питань ТКГ, щоб отримати конкретні підтвердження готовності сторін щодо забезпечення режиму припинення вогню”, — пише Єрмак.

Він зазначив, що відмова російської сторони від проведення консультацій підгрупи в умовах суттєвої ескалації ситуації в зоні конфлікту є красномовним свідченням відсутності її реальної зацікавленості в неухильному дотриманні додаткових заходів щодо посилення режиму припинення вогню від 22 липня 2020 року.

Єрмак підкреслив, що встановлення і суворе забезпечення сталого і всеосяжного режиму припинення вогню є запорукою виконання всіх важливих домовленостей, досягнутих лідерами “нормандського формату”, і ключовим пунктом Мінських домовленостей.

“Тому ми занепокоєні продемонстрованим російською стороною підходом до цих важливих питань, так само як і маніпулятивним характером запропонованих паном Козаком висновків. Відповідно, за жодних умов не можемо погодитися з пропозиціями, що містяться у його листі від 19.03.2021”, — йдеться в листі Єрмака.

Українська сторона готова в будь-який час до проведення подальших дискусій в будь-якому форматі для прийняття конкретних рішень і повернення до неухильного виконання домовленостей про припинення вогню.

Раніше російські інформаційні агентства, повідомили, що в листі до українського, німецького та французького радників лідерів країн “нормандської четвірки” Козак запропонував покласти на українську сторону низку зобовʼязань, зокрема, щодо відкриття Обʼєднаними силами вогню у відповідь на обстріли з боку російських терористів.

Як повідомляла “ДС”, 18 березня відбулися переговори політичних радників країн “нормандської четвірки”.

і