В Україні розробили проєкт нового десантного корабля

Державне підприємство “Дослідно – проектний центр кораблебудування” розробив проєкт Середнього десантного корабля “Саламандра” в інтересах морських військових відомств.

Повідомляє Національний Промисловий Портал.

Середній десантний корабель розроблений за схожими параметрами, що і СДК проєкту 773, з використанням схожих систем озброєння, але зі значно покращеними характеристиками та збільшеними можливостями. Зазначимо, що у складі Військово-морських сил України наявний СДК проєкту 773 “Юрій Олефіренко”, який може бути замінений кораблем проєкту миколаївських конструкторів.

Довжина корабля складає 86,9 метра, ширина 10 м, а максимальна осадка – 2,63 м. Максимальна водотоннажність СДК складає 1405 тонн. На десантному кораблі передбачено розміщення 35 моряків, не включаючи наявний десант.

Завдяки встановленню у якості головної енергетичної установки 2 дизельних двигунів, СДК розвиває швидкість повного ходу у 17 вузлів та здатен пройти на відстань у 3500 морських миль на швидкості 13 вузлів. Автономність СДК “Саламандра” 20 днів.

На СДК передбачається встановлення РЛС виявлення надводних цілей, навігаційної РЛС, оптико-електронної системи управління стрільбою та облаштування інтегрованого корабельного містка.

Захист корабля забезпечуватиме 1 30-мм артилерійська установка (можливо АК-630), 2*12,7 кулемета та комплекс ЗРК ближньої дії, що встановлюватиметься перед рубкою. Крім того, під час безпосередньої висади десанту, “Саламандра” застосовуватиме дві установки системи залпового вогню калібру 122-мм в кількості по 20 ракет у кожній. Установки розміщені по центру корабля на палубі, над десантним відсіком. Крім того, проєктанти залишили можливість у зміні наявного озброєння корабля за побажаннями замовника.

Десантний відсік СДК передбачає розміщення 5 середніх танків або 10 БТР різних типів. Крім того, передбачається розміщення до 100 морських піхотинців у повному спорядженні з супутнім обладнанням.

Важливою особливістю середнього десантного корабля від миколаївського підприємства, є розміщення на кормі вертолітного майданчика для базування гелікоптера підтримки та розвідки. Ним може стати вертоліт Ка-27 різних модифікацій, що знаходиться на озброєнні ВМС України. Не варто виключати й застосування безпілотних авіаційних комплексів для ведення розвідки.

Нагадаємо, одним з останніх проєктів «Дослідно-проектного центру кораблебудування» було сімейство катерів для ВМС – «Кайра-150».

Крім того, миколаївськими фахівцями було спроєктовано комплекс водолазної підготовки в інтересах ВМС України, які виступили ініціаторами в його закупівлі.

Також ми повідомляли, що Доходи миколаївського Дослідно-проектного центру кораблебудування виросли вдвічі.

і