Українська сторона в СЦКК підготувала ноту на адресу СММ

У зоні бойових дій на Донбасі 8 січня бойовики зі стрілецької зброї та гранатометів обстріляли робочу бригаду, яка намагалася відновити водопостачання і ремонтувала ділянку водогону «Горлівка — Торецьк».

Про це повідомили у штабі операції Об’єднаних сил.

Перший обстріл відбувся приблизно об 11 годині. Щоб уникнути жертв і поранених, роботи зупинили. Згодом їх відновили о 12 годині, але ненадовго. У штабі кажуть, що не зважаючи на домовленості, приблизно о 14:00 бойовики знову відкрили провокативний вогонь зі стрілецької зброї.

Робочу бригаду та офіцерів української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню (СЦКК) вивели із зони робіт.

У штабі наголошують, що заздалегідь спланували проведення ремонту в районі населеного пункту Південне. Для цього через ОБСЄ отримали письмові гарантії безпеки з боку бойовиків. Україна зі свого боку надала такі ж «дзеркальні» гарантії щодо відновлення водогону в бік Горлівки на тимчасово окупованих територіях.

Українська сторона в СЦКК підготувала ноту на адресу СММ ОБСЄ щодо зазначених провокаційних дій з боку бойовиків і вважає їх неприпустимими.

і