У КПВВ «Станиця Луганська» правоохоронці виявили предмети старовини

У КПВВ «Станиця Луганська» правоохоронці виявили предмети старовини. Деякі із них датовані початком XІX століття
Серед виявленого: ікона св. Феодори (1800р.), книга «Лукрецій о природе вещей» (1913р.), «Географічний атлас» (1890р.), «Псалтирь» (1898р.), ікона Ісуса Христа (рік не відомий).

Військовослужбовці Луганського загону спільно із представниками Державної фіскальної служби, діючи у складі Об’єднаних сил, попередили спробу незаконного переміщення до окупованої частини Луганщини, без відповідного дозволу, ікон та книг, що можуть становити культурну цінність.

Так, учора до контрольного пункту в’їзду-виїзду «Станиця Луганська» прибув 57-річний українець. Він прямував до окупованої Брянки. Під час заходів контролю, прикордонники спільно з представниками ДФС виявили у сумці громадянина предмети старовини, датовані початком XІX та XX століття. Жодних дозвільних документів від Координаційного центру на переміщення такого роду цінностей в чоловіка не було.

Серед виявленого: ікона св. Феодори (1800р.), книга «Лукрецій о природе вещей» (1913р.), «Географічний атлас» (1890р.), «Псалтирь» (1898р.), ікона Ісуса Христа (рік не відомий), які, можливо, становлять історичну чи іншу культурну цінність та заборонені для переміщення через лінію розмежування.-https://dpsu.gov.ua/ua/news/U-KPVV-Stanicya-Luganska-pravoohoronci-viyavili-predmeti-starovini-Deyaki-iz-nih-datovani-pochatkom-XIX-stolittya/

Наразі предмети старовини для проведення відповідних експертиз вилучили співробітники ДФС.  За переміщення старовинних предметів з порушеннями стосовно громадянина складено адміністративні матеріали.

Нагадаємо, що переміщення товарів обмежених або заборонених до переміщення через лінію розмежування визначено наказом Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України від 14.07.2020 № 52 «Про затвердження переліку і обсягів (вартості/ваги/кількості) обмежених або заборонених до переміщення через лінію розмежування та до/з гуманітарно-логістичних центрів товарів, а також товарів, які можуть бути віднесені до особистих речей».

і

ютос