Скільки коштуватиме відновлення Донбасу

Для відновлення Донбасу Україні доведеться витратити $15-$21 млрд. Але частину цих витрат готові на себе взяти міжнародні організації та партнери України.

Таку цифру назвав в інтерв’ю ТСН речник української делегації ТКГ Олексій Арестович, відповідаючи, чи потягне Україна відновлення регіону зі зруйнованою інфраструктурою та екологічною катастрофою, де розмінування триватиме понад 10 років. «Треба від $15 до $21 млрд. Саме тому ми і пропонуємо зону пріоритетного розвитку. Є країни й міжнародні організації, які готові інвестувати та допомагати в питаннях розмінування, екологічної небезпеки тощо. Але першою умовою є демілітаризація», – вказав Арестович.

Раніше в Офісі президента підрахували, що для відновлення дорожньо-транспортної інфраструктури підконтрольних Україні територій Донбасу потрібно не менше 231 млн євро. У бюджет-2020 на ці цілі заклали 2 мільярди гривень.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що на відновлення постраждалих через російську агресію тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей, потрібні 300 мільярдів гривень.

і

ютос