Новий Чорнобиль? Вибухи декількох трансформаторів Білоруської АЕС

Міністерство енергетики Білорусі повідомило про поломку першого енергоблоку Білоруської АЕС, який був відкритий 7 листопада за участю Олександра Лукашенка.

Про це відповідають «Радыё Свабода»TUT.by.

«На першому енергоблоці Білоруської АЕС триває етап «Енергетичний пуск». Даний етап передбачає режими роботи енергоблоку на різних рівнях потужності (до 500 МВт), а також перевірку стійкості роботи енергосистеми при неодноразовому її зниженні.

В ході проведених випробувань, згідно з програмою цього етапу, виявлено ​​необхідність заміни окремого електротехнічного вимірювального обладнання. Роботи щодо заміни цього обладнання здійснюються згідно з технологічним регламентом. Наразі на енергоблоці проводяться випробування і роботи згідно з етапною програмою. Всі технологічні системи функціонують у штатному режимі» повідомляє Міненерго РБ.

За даними джерела видання TUT.by, причина зупинки — вибухи декількох трансформаторів напруги (вони призначені для зміни напруги в силових електричних ланцюгах) на одному з агрегатів, пов’язаних з генератором.

Співрозмовник журналістів переконує, що формально «нічого незвичайного не сталося», аналогічне сталося на Ленінградській АЕС, але розслідування, відновлення схеми видачі потужності і повторне налагодження займе багато часу.

Нагадаємо, що 7 листопада самопроголошений «президент» Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь стає ядерною державою, оскільки там відкрилася атомна електростанція.

«Аргумент»

і

ютос