Черновецькому повернули позовну заяву про надання російській мові статусу державної

Позивач, Леонід Черновецький, просив суд зобов’язати Кабмін внести до Верховної Ради проєкт закону про надання російській мові статусу державної. Крім того, вимагав визнати протиправною бездіяльність уряду, яка, на його думку, полягала у невнесенні вищезгаданого законопроєкту на розгляд Парламенту.

Рішення суду з цього приводу оприлюднене на сайті Окружного адмінсуду Києва.

Зазначається, що суд вирішив повернути позовну заяву Леоніду Черновецькому, де він просив зобов’язати Кабінет Міністрів внести до Верховної Ради проєкт закону про надання російській мові статусу державної.

«Окружний адміністративний суд міста ухвалив повернути Леоніду Черновецькому позовну заяву щодо статусу російської мови. Нагадаємо, відповідний позов до Кабінету Міністрів України надійшов до суду на початку вересня», – йдеться в повідомленні.

Вказується, що позивач просив суд зобов’язати Кабінет Міністрів внести проєкт закону про надання російській мові статусу державної до Верховної Ради. Крім того, він вимагав визнати протиправною бездіяльність уряду, яка, на його думку, полягала у невнесенні вищезгаданого законопроєкту на розгляд Парламенту.

Суд встановив, що при складенні позовної заяви позивачем Черновецьким не було дотримано вимог Кодексу адміністративного судочинства України, положень Конституції України щодо статусу державної мови та сфер її застосування.

Таким чином, суд залишив позовну заяву без руху та надав строк для усунення недоліків, зокрема, шляхом викладення позову державною (українською) мовою.

Проте, згідно з інформацією у суді, документів на усунення недоліків позову, в тому числі клопотань про продовження строку для їхнього усунення чи доказів неможливості надання витребуваних документів, до суду не надходило. І через це, відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України позовна заява була повернута позивачеві.

Згідно зі статтею 10 Конституції, державною мовою в Україні є українська. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території країни. При цьому в Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України.

і

ютос