Найбільші порушення в галузі трансплантології відбуваються в Китаї

Проблема незаконної трансплантології вже давно турбує багатьох людей усього світу. У зв’язку з цим організація «Лікарі проти примусового видаляння органів» (DAFOH) оголосила 1 жовтня Міжнародним днем боротьби проти насильницького вирізання органів.

Найбільші порушення в галузі трансплантології відбуваються в Китаї. Індустрія трансплантації органів у КНР почала стрімко розвиватися після того, як у 1999 р. влада почала широкомасштабне переслідування прихильників Фалуньгун.

Фалуньгун (Фалунь Дафа) — система самовдосконалення, що включає духовне вчення про підвищення моральності за принципом «Істина-Доброта-Терпіння» і вправи для зміцнення організму. Дивовижний оздоровчий ефект сприяв великій популярності Фалуньгун. До 1999 р. кількість людей, які ним займалися, наблизилася до 100 млн і перевищила чисельність правлячої в КНР компартії (КПК). Через побоювання втратити ідеологічний контроль над людьми колишній голова КПК Цзян Цземінь почав незаконне переслідування.

Відтоді мільйони мирних людей, що не вчиняли ніяких злочинів, були ув’язнені, зазнали примусової праці та тортур з однією метою — добитися від них зречення своїх духовних переконань. Найбільш немислимою за жорстокістю і цинізмом формою репресій стало санкціоноване державою насильницьке вирізання органів у в’язнів совісті з метою продажу.

Багато колишніх в’язнів, яким вдалося вирватися на свободу, повідомляли, що у них примусово брали зразки крові й проводили медичне обстеження. Це було викликано аж ніяк не турботою про їхнє здоров’я, а необхідністю перевірки на сумісність їхніх органів з органами багатих пацієнтів клінік.

Послідовники Фалуньгун стали свого роду живим банком органів. Коли надходить замовлення на орган, відповідного мимовільного донора доставляють у клініку. Щоб органи краще приживалися, їх вирізають, коли людина ще жива.

Історія Тянь Чжунфен, яка дивом уникла насильницького видаляння органів

Тянь Чжунфен з провінції Аньхой була арештована за практику Фалуньгун в 2006 р. Її відправили в трудовий табір строком на 18 місяців, але через 2 дні помістили в госпіталь. Вона згадує: «Мене прикували наручниками до ліжка, і лікар щоранку оглядав мене, кажучи, що з моїм здоров’ям усе добре. Проте мені вводили ліки, що заподіювали жахливий біль». З розмови охоронця по телефону Тянь зрозуміла, що перебуває в палаті для хворих, які очікують операцію на серці, і запідозрила, що може стати жертвою вирізання органів.

Пані Тянь вирішила бунтувати. Коли наступного ранку лікар, що заступив на зміну, під час огляду зняв із неї наручники, вона почала вириватися і кричати, що у неї хочуть забрати серце. Це привернуло увагу пацієнтів і членів їхніх сімей в інших палатах. Зрозумівши, що відбувається, лікар прошепотів їй: «Сьогодні моя зміна, і я попрошу медсестру допомогти Вам».

Пізніше медсестра зробила їй ін’єкцію, яка відрізнялася від щоденної, тому що не заподіяла болю. Наступного ранку лікар, який оглядав її щодня, був розчарований: «Учора з нею було все гаразд. Чому її стан тепер погіршився?» Інший лікар оглянув рогівку її очей і сказав: «Надії немає».

Того ж дня Тянь повернули до трудового табору. Відразу після прибуття Тянь у табір лікар ввів їй якийсь препарат, і її тіло швидко набрякло. Охоронець сказав: «Лікар повідомив, що ваші внутрішні органи пошкоджені, і ми сказали вашій сім’ї, щоб вони забрали Вас».

Її стан погіршився. Вона згадувала: «Здавалося, що мої кістки замерзають, а шкіра горить». Швидше за все, Тянь хотіли отруїти, щоб позбутися свідка, але вона вижила. Пізніше їй удалося втекти за кордон.

Докази масового вирізання органів у КНР

Міжнародні правозахисники — колишній держсекретар Канади з Азійсько-Тихоокеанського регіону Д. Кілгур, канадський адвокат з прав людини Д. Мейтас і журналіст І. Гутман за підсумками десятирічного розслідування в 2016 р опублікували звіт «Криваві жнива. Бійня: оновлена версія звітів».

Правозахисники встановили, що, починаючи з 2000 р., в Китаї щорічно проводиться від 60 000 до 100 000 трансплантацій, що набагато перевищує офіційні дані — 10 000-20 000 операцій за рік. Крім послідовників Фалуньгун, жертвами цієї нелюдської практики є також представники етнічних і релігійних меншин: тибетці, уйгури і християни — парафіяни домашніх церков.

Для розслідування цих злочинів було створено незалежний міжнародний трибунал щодо Китаю. У грудні 2018 року і квітні 2019 року в Лондоні відбулися відкриті слухання. Трибунал вивчив матеріали експертів і свідчення понад 50 свідків і виніс вердикт: «Вирізання органів відбувалося упродовж багатьох років по всьому Китаю в значних масштабах». https://www.youtube.com/watch?v=kSXOTWDuQx0

Це глибоко стурбувало весь світ. 606 законодавців із 30 країн в липні 2020 р. підписали спільну заяву, в якій засудили «систематичне і жорстоке» переслідування в КНР мирної духовної практики Фалунь Дафа й закликали компартію Китаю негайно припинити ці репресії. https://fofg.in.ua/sotni-politukiv-iz-30-krayin/

Однак незаконна трансплантологія в Китаї і далі нарощує темпи. Д. Мейтас, один із авторів Звіту про насильницьке вирізання органів, вважає, що світ не чинив достатнього тиску на Китай, щоб припинити ці звірства. Він упевнений: якби міжнародне співтовариство належним чином відреагувало на ці злочини й зажадало відкритості системи охорони здоров’я КНР, можливо, світ не зіткнувся б з пандемією COVID-19.

Нині масове насильницьке вирізання органів у живих людей в Китаї є актуальною проблемою, яка зачіпає все людство й потребує термінового вирішення.

________
З повагою,
Редакція сайту
fofg.in.ua

і

ютос