В “ДНР” три роки тримають у полоні хіміка-технолога з Донецька: Дівчину викрали і катували

Хімік-технолог з Донецька Марина Юрчак вже три роки перебуває у полоні в “ДНР”

  •  
В "ДНР" три роки тримають у полоні хімік…

Медійна ініціатива за права людини

Як повідомляє Медійна ініціатива за права людини на своїй сторінці у Facebook, дівчину затримали представники незаконних збройних формувань (НЗФ) 9 листопада 2017 року, коли вона прямувала на роботу, передає Depo.Донбас.

Батьки знайшли її не одразу – шукали у лікарнях і навіть моргах, за кілька тижнів виявилося, що Марину викрали представники “МГБ” “ДНР”.

Після арешту Юрчак доправили до “Ізоляції” – у приміщеннях колишнього заводу ізоляційних матеріалів представники НЗФ організували таємну в’язницю, де катували людей та вибивали “зізнання”.

Саме на “Ізоляції” Юрчак вперше побачила інша заручниця Олена Лазарєва, яку звільнили 29 грудня 2019 року.

“Лазарєва згадує, що Марину бойовики звинуватили у шпигунстві на користь СБУ та образах перших осіб “республіки”. І все тому, що Юрчак не погоджувалась з окупацією Донецька та завжди говорила: “Я хочу бути тут, коли Донецьк буде знову українським”. Від початку війни писала пости у Twitter про те, що бачила навкруги – звідки відбуваються обстріли, куди прямувала військова техніка, де позиції бойовиків”, – йдеться у повідомленні.

Юрчак, як і всіх заручників, возили на “допити” у будівлю “МГБ”.

“Змушували зізнатися, на кого вона працювала, хто її куратор в СБУ. Кожного разу привозили побитою, одного разу вона ледь ходила – всі ноги були чорні від побоїв”, – цитують Лазарєву правозахисники.

У квітні 2018 року Марину Юрчак перевели до донецького СІЗО. 26 березня 2020-го так званий суд “засудив” її до 15 років позбавлення волі.

Нині Юрчак перебуває у жіночій колонії у Сніжному. Там дуже складні умови перебування – кожну жінку змушують працювати 10-12 годин на добу. Марина працює швачкою з 8 ранку до 7 вечора.

Нагадаємо, бойовики “ДНР” 30 листопада 2017 року на КПВВ “Оленівка” взяли в полон 42-річного донеччанина Олександра Погорєлова, а через рік у 2018 році звинуватили у ліквідації ватажка Олександра Захарченка. Родина не бачила полоненого три роки.

і

ютос