У ТКГ домовилися про спільну інспекцію біля селища Шуми за участю ОБСЄ

Під час консультацій ТКГ було домовлено про спільну інспекцію в районі населеного пункту Шуми за участю представника координатора від ОБСЄ, повідомили в Офісі президента України.

Інспекція проводитиметься за участю ОБСЄ Інспекція проводитиметься за участю ОБСЄ

Учасники проведених у середу, 9 вересня, консультацій Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з врегулювання ситуації на Донбасі домовилися про спільну інспекцію в районі населеного пункту Шуми за участю представника координатора від ОБСЄ. Про це повідомила пресслужба Офісу президента України.

Позачергове засідання ТКГ відбулося в форматі відеоконференції. Мета консультацій – недопущення зриву режиму повного та всеосяжного припинення вогню на Донбасі, йдеться в повідомленні. “Українська сторона забезпечить питання логістики та гарантії безпеки всім учасникам інспекції”, – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Київ: Провокації з боку ОРДЛО не стануть підставою для зриву мирного процесу

В Офісі президента зазначили, що ОБСЄ вкотре підтвердила безпідставність будь-яких звинувачень на адресу Збройних сил України (ЗСУ) в районі населеного пункту Шуми в період із 5 липня до 2 вересня.

“Цей факт викладений у нашому звіті від 5 вересня цього року”, – наголосив голова Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Україні Яшар Халіт Чевік. Голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук зазначив, що сьогоднішній день дає надію на подальше виконання режиму припинення вогню всіма сторонами.

Читайте також: Ситуація на Донбасі: Кулеба ініціював термінову розмову з Лавровим

“З цією метою українська сторона буде задіювати будь-які механізми як у рамках ТКГ, так і у рамках “нормандського формату”, які дадуть змогу зберегти життя українських військовослужбовців та мирного населення. Ми залишаємося повністю відданими мирному процесу та виконанню досягнутих домовленостей”, – запевнив Кравчук.

Спеціальна представниця нинішнього голови ОБСЄ в Україні і в Тристоронній контактній групі Гайді Ґрау після позачергової зустрічі ТКГ закликала всі сторони і надалі робити все необхідне для дотримання сталого режиму припинення вогню, передусім в інтересах цивільного населення.
“Сьогоднішнє позачергове засідання Тристоронньої контактної групи було присвячене питанням безпеки та дотримання режиму припинення вогню в зоні конфлікту, зокрема, обговоренню ситуації в районі населеного пункту Шуми, оцінка якої між учасниками засідання розходиться”, – заявила Ґрау за підсумками засідання. “Учасники засідання ТКГ зійшлися на думці, що виїзд на обговорювану місцевість був би корисним. Виїзд планується на 10 вересня 2020 року”, – йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, минулими вихідними ватажок самопроголошеного утворення “ДНР” Денис Пушилін заявив, що українські військовослужбовці нібито порушили один із пунктів домовленостей про режим припинення вогню й почали незаконно зводити позиції в районі селища Шуми. Він також заявив про плани обстрілів “незаконних споруд”.

У ЗСУ звинувачення спростували й пригрозили вогнем у відповідь у разі обстрілів. Спостерігачі СММ ОБСЄ у звіті від 5 вересня також підтвердили відсутність якихось змін на позиціях ЗСУ у зазначеному районі.

 

і

цікаве