Матч Шахтар–Динамо в Донецьку наступного року. Що не так з мріями президента

Володимир Зеленський розповів, що він мріє побачити матч Шахтар-Динамо в Донецьку. І справді, ідилічна картина, як у фільмі: відбувається матч, всі щасливі, всі світові ЗМІ показують Зеленського на трибуні і потім, як і годиться Нобелівська премія миру

Але давайте знімемо рожеві окуляри і спробуємо уявити той самий 2021 рік і цей матч.

Після довгих нарад з силовиками і кількатижневими переговорами з керівником Донецької автономної республіки та його російськими радниками, силовики все ж дозволили Президенту України вилетіти в Маріуполь. Близько тисячі працівників СБУ та МВС забезпечують безпечний проїзд персони номер 1 до стадіону в Донецьку. Точніше, спочатку він прибуває в обладміністрацію (адміністрацію автономії). Перед будівлею його зустрічає 40-50 переродягнутих в щахтарські комбінезони і каски людей, які говорять щось про збільшення фінансування галузі і Президент робить фотки та обіцяє виділити додатковий мільярд (це одна з умов допущення Президента в Донецьк).

В самій адміністрації відбувається нарада, де місцеві депутати розповідають про те, що Україна має компенсувати десятки мільярдів за ті безчинства, які робила українська армія на Донбасі. Президент все це слухає, щось собі занотовує, піднімає якогось міністра, щоб той щось відповів. Вкінці, всі примирливо говорять, що націоналізм не пройде, бо “какая разница на каком языке говорят нормальные люди, тем более, что этот язык русский”.

На жаль, карантин закінчився і потрібно щось робити з трибунами. В Києві виник скандал, бо фанатів Динамо і Шахтаря просто не пускають в Донецьк. В Донецьких ЗМІ показують переодягнутих “фанатів”, які говорять про те, що нарешті вони щасливі, бо хунта скинута і можна нормально насолоджуватися футболом.

Стадіон заповнений людьми і людьми в штатському. Ще до матчу, щоб уникнути провокацій, було прийнято рішення не грати гімн України. Виступ Президента також не передбачений. На перших хвилинах, відразу після оголошення складів команд, диктор оголошує, що на матчі присутній Президент країни. На стадіоні починається свист і фукання. Керівник автономії поблажливо посміхається і каже, що тут він нічого не зміг зробити.

Динамо, завдяки Луческу, починає тиснути і веде в рахунку. Суддя, розуміючи всі можливі наслідки, ставить пенальті в бік Динамо і матч закінчується внічию.

Президент України, спішно залишає Донецьк, і вже в Маріуполі, дозволяє собі розслабитися і випити сто грам.

Одним словом, чомусь не хочу я, щоб наступного року відбувся такий матч.

 

і

ютос