У ОРДО продовжують знищувати підприємства для продажу металу за кордон

У ОРДО продовжують знищувати підприємства для продажу металу за кордон.

Про це повідомляє Східний варіант.

У групі «Робота Донецьк» в забороненої в Україні соціальної мережі VK було опубліковано повідомлення про пошук на роботу різьбяра металобрухту з досвідом роботи.

Користувач в VK поцікавився «яке підприємство ріжуть на метал», а в Twitter відзначили, що зазначені в оригінальному повідомлення дані натякають на досить « серйозні » масштаби роботи.

Появі таких оголошень можна було б не звертати такої уваги, якби не попередня інформація про підготовки масштабного знищення підприємств для продажу металу за кордон. 

Нагадуємо, що минулого місяця Східний варіант повідомляв про одкровення колишнього ватажка «розвідки ДНР» Євгена Тінянского, який звинуватив главу окупаційної адміністрації Дениса Пушилін Денис Володимирович в створенні руйнівною для економіки Донбасу схеми. За словами Тінянского, мета афери – запитувати кошти з країни-агресора на нібито відновлення виробництва на Донецькому металургійному заводі і ряді інших підприємств, але насправді ці підприємства будуть різати на метал. 

« Різати цеху на ДМЗ і коксохіму і переплавляти на ЮМЗ для продажу за кордон – основна мета цієї афери », – заявив Тінянскій. 

На доказ своїх слів він також навів «Постанова 34-9 від 17.07.20», за яким влада «республіки» дозволять самі собі вивозити за межі зони окупації не тільки переплавлений метал, а й металобрухт.

Проблема «порізки на метал» підприємств вже роками є повсюдною проблемної на окупованих територіях. У 2018 р приходили повідомлення від горловчан про нелегальну порізки закритих і затоплених шахт, а також проводів на станції Рутченко.

У 2019 р окупаційна влада в Орлоя поставили мету – порізати на металобрухт 300 українських залізничних вагонів. В цьому році в Ханженкове закрився консервний завод «Фенікс», який тут же почали розбирати .

За повідомленнями « інсайдерів », окупаційна влада навіть розробили «благої привід» для різання підприємств на метал: створення ДП на основі попередніх заходів піднесуть як «вигнання з Донбасу українського олігарха Сергія Курченко».

Раніше повідомлялося про пожежі і затоплення на шахтах «Макіїввугілля», яка теж ризикує стати мішенню «різьбярів». 

і

цікаве