Як зміниться життя в 2021 році

  • В Україні в 2020-му економіка може впасти на 10 %
  • У 2021-му очікується незначне зростання (близько 3 %)
  • Середня зарплата становитиме близько 12,4 тис. грн
  • Україні знадобиться близько трьох-чотирьох років для того, щоб відновити економічну ситуацію, яка була до коронавірусу. При цьому вже в 2021 році більшість рейтингових агентств і міжнародних організацій очікує поліпшення ситуації.

Ринок праці і зарплати. У період жорсткого карантину рівень зарплат в Україні обвалився. При цьому вже з травня розпочалося плавне зростання. Через скорочення виробництва, падіння ВВП кількість робочих місць скорочується. Якщо ще в 2019-му роботодавці змушені були підвищувати зарплату, щоб боротися за своїх співробітників, то в наступному році українці будуть готові боротися за вакансію і з невисокою зарплатою.

Як зміниться рівень зарплат в Україні

Як зміниться рівень зарплат в Україні Кабінет міністрів України

У 2020 році реальний рівень зарплат знизиться на 13,9 %, а в 2021-му збільшиться на 3,2 %. У середньому українці зароблятимуть близько 12,4 тис. грн.

Економіст Єгор Козицький уважає, що 2021-й рік, якщо карантин продовжиться, може пройти з ростом ВВП усього на 2 %, але при цьому відразу після новини про появу вакцини ситуація на ринках буде поліпшуватися, в надії швидкої активізації бізнесу та виходу з пандемії.

“Два складних роки і потім зростання. І це за умови наявності продуманого плану в уряду, якщо не буде ігор з емісією гривні і на зовнішніх ринках буде відносно стабільна ситуація”, – говорить експерт.

Загалом же падіння доходів призведе до різкого скорочення рівня життя всіх українців. Разом зі зниженням споживчої здатності ще сильніше можуть впасти обороти компаній, що зі свого боку може призвести до подальшого скорочення зарплат і кількості робочих місць.

і