“Виїзд в Україну заборонено”: абітурієнтів з ТОТ не випускають складати іспити для вступу у виші

Випускників не пускають на контрольовану українською владою територію під приводом карантину.

Абітурієнтів з ОРДЛО не випускають для вступу в українські університети, мовляв, карантин, тому і не можна. Про це повідомив журналіст і представник Донецької області в ТКГ Денис Казанський на своїй сторінці у фейсбук:

На окупованій території дійсно проживає багато молоді, яка хоче вирватися з резервації. Для них вступ до українського вишу – це шанс покинути гетто. Але після того, як Україна скасувала ЗНО для дітей з ОРДЛО, бойовики злякалися, що втратять молодь, і закрили людям виїзд. Під приводом карантину.

Покинути територію можуть лише ті випускники, які мають прописку на підконтрольній українською владою території. Поміж того, дозвіл на перетин лінії розмежування видає так званий «міжвідомчий штаб ДНР»:

Абітурієнтів спеціально тримають у неволі, щоб вони втратили час і не змогли навчатися в українських вишах. У відповідь на всі прохання дозволити виїзд, бойовики відповідають, що вступати треба в “університети ДНР, – написав журналіст.

Денис Казанський також додав, що багато молоді бажає покинути територію ОРДЛО:

Як бачите, в ОРДЛО дійсно чимало людей, які шукають можливість звідти виїхати. І втеча населення, судячи з усього, набула таких масштабів, що бойовикам довелося встановити якусь подобу залізної завіси, щоб зупинити відтік молоді.

До своєї публікації журналіст додав скріншот листа, який йому надіслав один із переселенців з Єнакієве. Його друзі та дівчина не можуть виїхати для того, щоб скласти вступні іспити в університеті:

Щоб потрапити у «Списки міжвідомчого штабу» такої причини як вступ до вишу – не вистачає, вони кажуть (окупанти – Ред), що потрібно вступати в Донецьк. Якщо така ситуація триватиме ще кілька місяців, то мої друзі не зможуть ніяк вступити, адже «онлайн-прийому» не має, а терміни вже закінчуються.

Прокоментував ситуацію з обмеженням в’їзду абітурієнтів з ОРДЛО й учасник руху та партії «Демократична Сокира» Юрій Трембач. У відповідь на допис Дениса Казанського активіст написав, що радітиме за випускників, які зможуть вступити до українських університетів:

Я допомагаю з оформленням документів, пропусків і все це заради того, аби людина могла отримати освіту в тій країні, в якій вона народилась.

Також Юрій Трембач дописує, що навчатися в українському виші – це складний вибір. Але ті, хто це зробив, це люди, які обрали Україну.

Подібна ситуація з обмеженням в’їзду для вступників відбувається й в Криму. Окупанти запровадили норму, згідно з якою житель Криму з іншим, окрім російського, громадянством має право залишити півострів один раз.
Правозахисники називають таку заборону дискримінаційною щодо вступників. Громадська організація «КримSOS» 13 липня надіслала заяву на ім’я міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби із проханням відреагувати на незаконне обмеження Росією права жителів Криму перетинати адміністративний кордон між Херсонською областю та окупованим півостровом.

і

ютос