Коронавірус підвищує ризик безпліддя для чоловіків

Гінеколог Олена Уварова назвала ще один наслідок зараження коронавірусом. Згідно медичної статистики, ця інфекційна хвороба підвищує ризик безпліддя у чоловіків.

Медик заявила, що зараз фертильність молодих людей гірше, ніж 20 або 50 років тому. Причинами цього виступають малорухливий спосіб життя, неправильне харчування, вживання алкоголю і ожиріння. Однак до перерахованих факторів приєднується і коронавірус.

Виявляється, COVID-19 в 38% випадків негативно позначається на якості сперми. Майже у половини заражених цією інфекцією чоловіків зменшується кількість насіння. Хвороба негативно позначається і на рухливості сперматозоїдів. До подібних наслідків може привести перенесена в дитинстві «свинка». З цієї точки зору не оцінювалися грип і вітрянка. Передбачається, що названі проблеми зі здоров’ям теж негативно відбиваються на плодючості чоловіків.

Крім того, фертильність зменшується при гормональних збоях. Вони можуть виникнути в разі порушення роботи щитовидної залози, при цукровому діабеті, надмірній масі тіла і прийомі медпрепаратів в надмірних кількостях. Нерідко до безпліддя приводять різного роду інфекції, що провокують появу запалення в простаті. Такі ж наслідки виникають при частому відвідуванні бань, сидячому способі життя і фізичних перевантаженнях.

Фото: pixabay.com

і

цікаве