В-1В Lancer ВПС США відвідали повітряний простір України

ВПЕРШЕ в історії військового повітроплавання пара бомбардувальників В-1В Lancer ВПС США відвідала повітряний простір України, де у супроводі наших військових літаків зовсім трохи не долетіла до Києва.
Сім місяців тому, 22 жовтня 2019 року, також ВПЕРШЕ повітряний простір України для своїх невідкладних потреб використовували Стратофортресси В-52Н.
Після України Лансери пішли в Чорне море до берегів Криму, багато в чому повторив маршрут польоту Стратофортрессов в 2019 році.

Ця нова і певно приємна для нас реальність, з якою треба тепер рахуватися нашому ворогу.

Міністерство оборони Туреччини публікує кадри дозаправки бомбардувальників B-1B Lancer ВВС США від повітряних танкерів KC-135 Stratotanker ВПС Туреччини над Чорним морем.

Щоб ви зрозуміли, одним з важливих моментів вчорашнього польоту B-1B Lancer над Чорним морем стала саме організація третьої їх дозаправки від турецького танкера КС-135, що вилетів з авіабази Інджірлік.
Зазвичай військові США ці питання аби кому не довіряють і намагаються користуватися на подібного роду заходах послугами виключно власних танкерів.
Але тут, стояло завдання – показати єдність поглядів на геополітичні розклади чорноморського регіону і повне поєднання всіх військових натівських систем в разі крайньої необхідності.

Довідково: Стратегічні бомбардувальники ВПС США вперше пролетівши пів України вийшли на рубіж пуску між Києвом і Житомиром, а це всього 800 км по прямій до Москви при дальності наявних ракет JASSM-ER в 1000-1300 км, а перспективних JASSM-XR – близько 1600 км.
Після цього літаки розвернулися і пішли в сторону Румунії. Тут треба детальніше зупинитися на протикорабельній модифікації ракет LRASM з дальністю в 800 км. Наявність цих ракет на двох B-1B дозволяє одним залпом вдарити по 48 кораблям або катерам зі східного узбережжя Румунії практично по акваторії всього Чорного моря без будь-якої суттєвої небезпеки для носіїв. А це несе серйозну загрозу для Чорноморського флоту Московії.

Таким чином це серйозний дзвіночок північному сусіду. Привели до нього десятиліття комплексної політики США на пострадянському просторі, технологічне відставання Московії, а також її вельми незграбна політика по відношенню до сусідів.
Якщо так і далі буде продовжуватися я не здивуюся, що в найближчі 5-10 років ми побачимо літаки ВПС США і над Білоруссю з Казахстаном.

Віктор Ягун

і

ютос