Презентація виставки сучасної вишивки

Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д.І. Яворницького

Співтовариство вишивальниць м. Дніпра

27 березня 2018 року

15.00

11 зала

Презентація виставки сучасної вишивки

 

27 березня 2018 року о15.00 у Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І.Яворницького відбудеться презентація виставки картин сучасної вишивки Співтовариства вишивальниць м. Дніпра.

Вишивання – найпоширеніше народне мистецтво. Спочатку, вишивання існувало суто у прикладному сенсі, тобто для з’єднання між собою клаптиків тканин, але поступово набрало і декоративного значення, з яким ми знайомі і зараз.

Декоративна вишивка завжди була пов’язана з природою та побутом людей. Суттєве значення мав і національний колорит, адже відображення своєрідності кожного народу можна побачити неозброєним оком. Навіть при загальній схожості слов’янських орнаментів, кожний з нас впевнено впізнає руку української майстрині.

Звичайно ж, українська вишивка – це не тільки орнаменти на сорочці, а набагато більший набір власного бачення прекрасного. Деякі вишиті твори можуть посперечатися у красі навіть з намальованими картинами, бо вишивка – то набагато складніша та тонша робота.

Наша виставка – результат роботи людей, душі яких впевнено захоплюються цим мистецтвом. У творах ви зможете побачити не тільки відображення навколишнього світу, а й власну уяву автора про нього. Ікони, пейзажі, орнаменти, натюрморти, візерунки – різноманітність робіт величезна, але всіх їх об’єднує любов до традиційної справи, якою ще багато сотень років тому захоплювалися наші пращури.

 

Виставка працює кожного дня з 27 березня по 15 травня 2018 року, крім понеділка та останньої п’ятниці місяця, з 10.00 до 17.00 години, каса зачиняється о 16.15.

 

Адреса музею: просп. Д.Яворницького, 16; тел. (0562) 46-34-22.

і

ютос

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*